Venemaa eitab seotust Gruusia eriüksuslase mõrvaga Berliinis
Kreml eitab ametliku Venemaa ükskõik millist seotust mõrvaga Berliinis, milles kahtlustatakse Vene kodanikku, ütles Kremli pressiesindaja.
"Sel asjal ei ole loomulikult mingit sidet Vene riigiga, selle ametlike organitega. Küsige parem välisministeeriumist, kes oli see Vene kodanik, või kas ta üldse Vene kodanik oli. Kuid ma lükkan otsustavalt tagasi igasuguse ametliku Venemaa seose selle sündmusega, selle mõrvaga," ütles Dmitri Peskov ajakirjanikele.
Berliini prokuratuuri teatel võeti eelmisel reedel Gruusia kodaniku mõrvas kahtlustatuna kinni Venemaa kodanik.
Saksa politsei uurib Gruusia eriüksuse endise võitleja ja Tšetšeenia sõja veterani tapmist Berliini Kleiner Tiergarteni pargis.
Politsei on juhtunuga seoses pidanud kinni 49-aastase kahtlusaluse Venemaa koosseisu kuuluvast Tšetšeenia vabariigist. Gruusia inimõiguste seirekeskuse EMC andmeil oli ohver 40-aastane Zelimhan Hangošvili.
Mõrvar lähenes mošeesse suundunud Hangošvilile selja tagant, tulistas teda kaks korda ja põgenes jalgrattal. Ühe pealtnägija sõnul meenutas see hukkamist.
"Hangošvili suri sündmuskohal enne kiirabi saabumist," on öeldud EMC avalduses.
Politsei sukeldujad leidsid hiljem lähedalasuvast Spree jõest käsitulirelva Glock, paruka ja jalgratta. Kahtlusaluse kodust aga leiti suur summa raha, kirjutas nädalavahetusel päevaleht Tagesspiegel.
Ohver oli teadalolevalt teise Tšetšeenia sõja (1999-2009) veteran. Ta oli seal aastail 2001-2005 välikomandör ning ühines hiljem Gruusia terrorivastase üksusega.
2012. aastal osalesid Gruusia eriüksused operatsioonis äärmuslaste vastu, kes hoidsid pantvange kõrvalises Lopota piirkonnas, Venemaa Dagestani vabariigi piiri lähedal.
Saksa meedia andmeil arvatakse tegemist olevat kättemaksumõrvaga, mis on seotud ohvri minevikuga.
Üks Hangošvili viiest pojast ütles, et tema isa elu kallale on varem kiputud neli korda.
EMC teatel leidis viimane neist rünnakutest aset 2015. aasta mais Thbilisis, kus tundmatud isikud tulistasid Hangošvili auto pihta kaheksa lasku, kuid tal õnnestus põgeneda. "Hangošvili perekond oli sunnitud Gruusiast lahkuma ja otsima varjupaika mõnes teises riigis."
Viimasel mõnel aastal oli ta elanud Berliinis valenime all, kirjutas Saksa ajakirjandus.
Samas oli Saksa politsei kandnud ta võimalike äärmusislamistide nimekirja, kuid mis põhjusel, ei ole teada, vahendas Bild.
Toimetaja: Laur Viirand
Allikas: BNS