Boris Johnsoni vend lahkub valitsusest ja parlamendist

Boris Johnsoni vend Jo Johnson
Boris Johnsoni vend Jo Johnson Autor/allikas: Hannah McKay/Reuters/Scanpix

Briti peaminister Boris Johnson sai neljapäeval järjekordse hoobi, kui tema vend Jo teatas, et lahkub valitsusest ja parlamendist.

"Viimastel nädalatel olen ma pidanud valima pere ja riiklike huvide vahel. See on lahendamatu pinge ja on aeg, et keegi teine võtab üle mu rolli parlamendiliikme ja ministrina," säutsus Jo Johnson Twitteris.

Jo Johnson tegi 2016. aastal jõuliselt kampaaniat Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise vastu, mis põhjustas lahkhelisid vanema ja kuulsama venna Borisiga.

Boris Johnsoni peaministriks saades võttis ta aga vastu ülikoolide ja teadusministri koha, mida pidas tagasiastumiseni.

"Mul on olnud au esindada üheksa aastat (Londoni eeslinna) Orpingtoni ja teenida kolme peaministri all ministrina," ütles Jo Twitteris.

Nagu paljud Briti perekonnad, on ka Johnsonid Brexiti küsimuses lõhenenud - ka Borisi ja Jo õde Rachel ning nende isa Stanley pooldavad EL-i jäämist.

Stanley töötas 1970. aastatel Euroopa Komisjonis ja oli konservatiivide saadik Euroopa Parlamendis. Rachel kandideeris sel aastal Brexiti-vastase erakonna Change UK ridades europarlamenti, kuid ei osutunud valituks. 

Sel nädalal on lisaks Jo Johnsonile Konservatiivsest Parteist lahkunud veel 22 parlamendiliiget. Üks läks Euroopa-meelsete liberaaldemokraatide sekka ja 21 heideti Johnsoni Brexiti-strateegia vastu hääletamise eest parteist välja.

Opositsioonilise Tööpartei aseesimees Tom Watson ütles Jo Johnsoni tagasiastumist kommenteerides: "Taas kord usaldavad Boris Johnsonit kõige vähem inimesed, kes teda kõige paremini tunnevad." 

BBC ajakirjanik David Cornock märkis Twitteris: "Harukordne juhus, kus poliitik astub tagasi, et veeta perekonnaga vähem aega."

Toimetaja: ERR

Allikas: AFP-BBC-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: