Tartu Ülikoolil on Halliku kohtuasjale kulunud üle 60 000 euro

Tartu Ülikool
Tartu Ülikool Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tartu Ülikoolil on ahistamises süüdistatud endise raamataukogu direktori Martin Hallikuga kohut käies kulunud õigusabile 63 045 eurot.

Tartu maakohus rahuldas eelmisel nädalal osaliselt Tartu Ülikooli raamatukogu endise direktor Martin Halliku hagi Tartu Ülikooli vastu töövaidluses ja mõistis ülikoolilt Halliku kasuks välja hüvitise 90 568 eurot.

Maakohus tuvastas, et Tartu Ülikooli ülesütlemisavaldus 29. augustil 2018 Martin Hallikuga sõlmitud töölepingu lõpetamiseks on tühine.

Maakohus jättis rahuldamata Halliku nõude erialase enesetäiendamise tasu väljamõistmiseks. Samuti otsustas kohus jätta poolte menetluskulud nende endi kanda.

Kohtuotsuses toodi samas välja, et kohus loeb tõendatuks, et 2017. aasta jõulupeol ahistas hageja ühte raamatukogu töötajat ning tarvitas liigselt alkoholi.

Tartu Ülikool on lubanud esimese astme kohtuotsuse edasi kaevata. Seda võimalust kaalub vaatamata võidule ka Halliku advokaat, kes polnud rahul just selle kohtuotsuse osaga, mis luges tõendatuks ühe raamatukogutöötaja ahistamise.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: