Kiviõli Keemiatööstuse käivitamine põhjustas linnas tahmareostuse

Alexelale kuuluv Kiviõli Keemiatööstus.
Alexelale kuuluv Kiviõli Keemiatööstus.

Alexela gruppi kuuluv Kiviõli Keemiatööstus viis eelmise nädala lõpus läbi tahkesoojuskandja külmkäivitamise, mis põhjustas linnas suure reostuse, kus ebasoodsate ilmastikuolude tõttu ladestus korstnatest tulnud õline tahm otse maha, kattes autod, aiamööbli ja isegi köögiviljad.

"Meie järelepärimisele vastas ettevõte, et tegu oli reaktorite remondijärgse käivitamisega, kuid erisuguste tõrgete tõttu need käivitamised kohe ei õnnestunud. Tegeleme täpsemate asjaolude selgitamisega, püüame selgusele jõuda, miks esinesid tõrked, mis põhjustel ei õnnestunud tavapärased käivitamised ja mille tõttu erines seekordne käivitus eelnevatest kordadest, kui nii suurt saastet ei ole esinenud," ütles keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul ajalehele Põhjarannik.

Alexela Groupi keskkonnajuht Andre Zahharovi rääkis lehele, et õlitootmisseadmete käivitamine sattus kokku kehva ilmaga, mil kõik korstnast tulev suruti madalrõhkkonna mõjul vastu maad ning samal ajal ei olnud tehnilistel põhjustel võimalik käivitamise ajal plahvatusohu tõttu kasutada elektrifiltrit, mistõttu juhiti käivitamisprotsessi ajal kõik heitmed otse korstnasse.

Zahharovi sõnul püüab tehas lahenduse leidmiseks kaardistada oma tehnoloogilisi sõlmesid ning leida seal üles pudelikaelad, mida parandada, et selliseid käivitamisi oleks vähem ning teiseks tehakse koostööd ühe alustava ettevõttega, kellega ühiselt püütakse välja toota püüdeseadet, mis võiks õlitööstusele sobida.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: