Võimas tubakatootjate grupp jäi vastuseisu tõttu e-sigarettidele loomata

Foto: Postimees/Scanpix

Võimas tubakatootjate grupp jäi sündimata, kui läbirääkimised suurfirmade Philip Morris International ja Altria Grupp vahel liiva jooksid. Selle põhjuseks on osalt kasvav kriitika e-sigarettide suhtes.

Osapooled tahavad nüüd keskenduda kuumutatud tubakal põhinevate toodete levitamisele. Samasuguseid tooteid püütakse müüa ka Eestis, kuid seni seadusandlus seda ei võimalda.

See nädal on maailma tubakatööstusele kujunenud raskeks. Hakatuseks teatas India, järgides selliste rahvarikaste riikide nagu Brasiilia ning Tai eeskuju, et keelab e-sigaretid.

Maailma tubakatööstuse tootmistrendid kujundatakse siiski seni veel Ameerika Ühendriikides, kus on maailma suurimad tehased. Aga siin sai ka tosin aastat tagasi tuule tiibadesse elektrooniliste sigarettide tootja Juul, kelle turuosaks USA-s enam kui 70 protsenti.

Läinud aasta lõpul omandas 35 protsenti firma aktsiatest sigarettide nii öelda klassikaline tootja, et tugevdada positsioone moodsate suitsuvabade tubakatoodete segmendis.

Ent nüüd, kui USAs üha häälekamalt räägitakse e-sigarettide kahjulikust mõjust ja regulatsioone karmistatakse, sai Atria osalus Juulis otsekui veskikiviks. Nüüd teatas Juul, et peatab USAs igasuguse reklaami ja vahetas välja tegevjuhi.

Ühinemisläbirääkimiste ikaldudes teatas Philip Morris, et keskenduvad üheskoos tubakat kuumutava, mitte põletaval tehnoloogia IQOS levitamisele USA-s.

Altrial on USA toidu ja ravimiametilt litsents IQO-si müügiks USAs, Philip Morris aga selle toote väljatöötaja ning levitaja üleilmselt turul. Nõnda ka Eestis.

Isegi eestikeelne veebikülg, mis tutvustab nutikat viisi tubaka kasutamiseks. Kuid seda toodet, tulenevalt seadusandlusest Eestist veel ei saa. Lahing selle üle, kas vahetegemine selle uue toote ja vanamoeliste sigarettide vahel on põhjendatud, pole veel läbi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: