Helme: põhikooli lõpueksamite allesjäämine on põhimõtteliselt otsustatud

Mart Helme koalitsioonileppe allkirjastamisel
Mart Helme koalitsioonileppe allkirjastamisel Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Siseminister Mart Helme (EKRE) kinnitusel ei lähe läbi haridusministeeriumi plaan kaotada põhikooli lõpueksamid ning vastav otsus on koalitsiooninõukogus põhimõtteliselt juba vastu võetud.

Helme ütles Postimehele, et põhimõtteline seisukoht on põhikooli lõpueksameid hõlmav põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu kaheks lahutada ja eksamite osa sealt välja võtta, eraldi edasi menetleda ja vaadata, kuidas siis sellega saab. "Ülejäänud osa sellest eelnõust võiks oma elu edasi elada," sõnas Helme.

Küsimusele, miks ei ole sellest plaanist teadlikud kultuurikomisjoni liikmed, haridusministeerium ja avalikkus, vastas Helme, et koalitsioonipartnerite vahelised konsultatsioonid ja muud protseduurid võtavad aega.

"Põhimõttelisel tasemel koalitsiooninõukogus on jah seda teemat arutatud ja leitud, et see oleks mõistlik," vastas Helme täpsustavale küsimusele, kas vastu on võetud otsus, et põhikooli lõpueksamid jäävad alles.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: