Arendaja loobus Väimelasse suurkanala rajamisest

Rahvakoosolek Väimelas, elanikud on plaanitava kanalakompleksi vastu
Rahvakoosolek Väimelas, elanikud on plaanitava kanalakompleksi vastu Autor/allikas: Mirjam Nutov/ERR

Väimelasse palju vastuseisu tekitanud suurkanalat ei tule ja on küsitav, kas ka kuhugi mujale tuleb, kinnitas Lõunalehele Jäneselaane OÜ juht Ats Albert, kelle ettevõte loobus ligi 500 000 eurost PRIA toetusest kanala ja sõnnikuhoidla ehituseks.

Võru vallavalitsusele andis Jäneselaane OÜ juht samuti teada, et ei kavatse enam Väimelasse kanalat rajada, ning lubas teha taotluse, et lõpetataks kanala ja sõnnikuhoidla rajamiseks küsitud ehitusloa menetlus, kirjutab Lõunaleht.

"Taotluse vormistame ära siis, kui kohus teeb ära otsuse, kas vald peab kohalike nõudel kanalakinnistu detailplaneeringu tühistama või mitte," sõnas Albert.

Hiidkanala ehitamise huvi kadumist kinnitas ka OÜ Lõuna-Eesti Talumuna juht Tõnu Vetik, kes Väimelas koos Jäneselaane OÜga kanalaasja ajas. "Eestisse pole ju võimalik midagi suurt ehitada, olgu see siis tuulikud, kanalad või puitmassitehased," leidis ta. "Nii suurt kanalat ehitada ei saa, kuigi meile on selleks mitmeid kohti pakutud. Tuleb teistmoodi teha - väiksemad kanalad eri kohtadesse."

Allikas: Lõunaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: