Meedia: Johnson saatis Tuskile kaks kirja, teatas, et on ajapikenduse vastu

Kiri, mille Johnson Tuskile saatis.
Kiri, mille Johnson Tuskile saatis. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Briti peaminister Boris Johnson saatis Euroopa Ülemkogu alalisele eesistujale Donald Tuskile kaks kirja, neist esimeses palus Brexiti tähtaega edasi lükata ja teises selgitas, et isiklikult on ta tähtaja edasilükkamise vastu, teatas Sky News.

Edasilükkamise taotlemine oli möödapääsmatu samm, kuna Briti parlament ei kinnitanud laupäeval Johnsoni Brexiti-kokkulepet.

Briti peaministri kantselei allika teatel ei allkirjastanud Johnson kirja, milles palus Euroopa Liidult Brexiti edasilükkamist.

Allika sõnul saatis ta fotokoopia seadusest, mis nõuab temalt edasilükkamise taotlemist, kui Brexiti osas kokkulepet ei saavutata.

Küll aga allkirjastas Johnson teise kirja, milles väljendas selgelt, et ta ei taha Brexiti edasilükkamist selle kuu lõpust.

Kolmandas kirjas, mille saatis Suurbritannia suursaadik EL-is Tim Barrow selgitatakse, et Brexiti edasilükkamise kiri saadeti ainult selleks, et täita seadust.

Tusk kinnitas Brexiti edasilükkamise taotluse saamist, kuid EL-i allikas ei soostunud selle sisu kommenteerima.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: