Õppusel osalev Ühendkuningriigi rasketehnika liigub Eesti poole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õppusel Tractable osalev Ühendkuningriigi rasketehnika asub Saksamaalt liikumist Eesti poole.

Ühendkuningriigi rasketehnika saabus nädalavahetusel Saksamaale Emdeni sadamalinna ning alustab raud- ja maanteid pidi liikumist Eesti suunas.

Harjutuse käigus jõuab Eestisse ligikaudu 200 ühikut tehnikat ning 800 sõdurit, kes vahetavad välja siin paikneva liitlaste lahingugrupi Ühendkuningriigi kontingendi – kuninga husaaride üksuse vahetab välja Eestisse saabuv kuninganna husaaride üksus.

"Harjutus Tractable annab meile võimaluse näidata Ühendkuningriigi võimekust tõsta julgeoleku taset Balti riikides läbi üksuste kiire ja ulatusliku juurde toomise," ütles major Titus Jordan Ühendkuningriigi maaväest.

Nädalavahetusel meritsi Ühendkuningriigist saabunud tehnika ja varustus laaditakse ümber raud- ja maanteetranspordivahenditele ning liigutatakse erinevaid marsruute kasutades läbi Saksamaa, Poola, Leedu ja Läti lõppsihtpunkti Eestisse.

"Õppuse kontekstis on Eesti roll vastuvõtva riigi toetuse osutamine, mis tähendab, et peame võimaldama liitlaste sujuva riiki sissetuleku ja liikumise määratud paiknemisaladele," ütles harjutuse Eesti-poolne juht major Tambet Mäe.

Harjutusel osalevad kaitseväe ja Kaitseliidu üksused lihvivad oma oskusi saabuvate liitlaste vastuvõtmisel ja toetamisel, harjutades sellega omavahelist koostööd. Lisaks erinevatele harjutustele on õppuse raames kavas ka langevarjudessant.

Oktoobri lõpust novembri alguseni toimuv harjutus Tractable viiakse Eesti pinnal läbi esmakordselt. Tavapärasest liitlaste rotatsioonist erineb see harjutus logistilise operatsiooni mahu ja keerukuse poolest. Harjutus tugevdab kõigi osalejate – liitlaste, kaitseväe ja Kaitseliidu üksuste – võimekust kriisiolukorras tegutsemiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: