Suurbritannia korraldab pärast uue üksuse Eestisse saabumist ühisõppuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Suurbritannia korraldab oktoobri lõpus logistikaõppuse Tractable, kui Eestisse saabub uus Briti üksus. Suurbritannia on NATO lahingugrupi juhtriik Eestis, õppusel vahetatakse välja kogu siinne sõjatehnika ning toimub ühisõppus uute ja kohalviibivate üksuste vahel.

Kaks aastat tagasi kevadel saabus Paldiski Lõunasadamasse NATO lahingugrupi rasketehnika Suurbritanniast. Tollal kuulus lahingugruppi Briti ja Prantsuse allüksus - kokku umbes 1200 sõdurit ja üle 130 masina, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänavu oktoobri lõpus vahetab Suurbritannia välja kogu oma Eestis asuva tehnika. See langeb kokku ka Briti üksuse vahetusega siin. Oktoobri lõpus on kohal nii lahkuv kui ka saabuv üksus koos tehnikaga.

"Ühendkuningriik on NATO lahingugrupi juhtriik ja me paneme välja 800 sõdurit ja kuni 200 masinat vahetuse korras," sõnas NATO lahingugrupi esindaja major Patrick Pratt.

Tehnika ja sõdurid saabuvad Eestisse laeval, raudteel ja maanteel läbi Poola ja Baltimaade. Järgnevad ühisõppused saabuvate ja kohalolevate üksuste vahel, muu hulgas õhudessant, milles osalevad ka kaitseliitlased.

"Lähinädalatel toimub lisaharjutusi, kus osalevad ründekopterid, toetuskopterid. Samuti tuleb õhudessant, milles osalevad kiirreageerijad 16. õhudessantbrigaadist. Kuni 170 sõdurit, kes hüppavad koos Kaitseliiduga," sõnas Pratt.

Logistikaõppus Tractable, eesti keeles Jälgitav, on järjeks õppustele, mis juba toimusid Norras ja Läänemere riikides tänavu ning mis hõlmasid eri riike ja väeliike.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: