Peeter Helme: Margus Linnamäe Postimehe toimetuse töösse ei sekkunud

Ettevõtja ja AS Eesti Meedia omanik Margus Linnamäe ei teinud katseid mõjutada Postimehes avaldatavat sisu, ütles peatoimetaja kohalt taandunud Peeter Helme.

"Olen seda kõike öelnud Margus Linnamäele endale ja sellest oli ka toimetuses olnud juttu. Kõige suurem vari tekib sellest, et ta ei tee midagi. Ta on varjus, mees, kes ei armasta tähelepanu ja see tekitab igasuguseid kujutelmi," rääkis Helme laupäeval Vikerraadio saates "Rahva teenrid."

Helme kordas reedel öeldut, et lahkus toimetuse töörahu huvides ja on veendunud, et niimoodi on Postimehele parem. Mis täpsemalt toimus, sellest Helme rääkida ei soovinud.

"Toimetuse siseasju ma arutama ei hakka. Ikka on kollektiivides erimeelsusi ja vahel võivad need minna ületamatuteks. Tahan väga uskuda, et Postimehel läheb hästi. Ma ei kahtlegi selles," lausus ta.

Postimehe endine arvamustoimetuse juht ja Vikerraadio endine toimetaja Peeter Helme sai ajalehe peatoimetajaks tänavu aprillis, kuna eelmine peatoimetaja Lauri Hussar siirdus aasta alguses poliitikasse.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: