Gazas hakkas kehtima habras relvarahu

Neljapäeva varahommikul hakkas kehtima relvarahu Gazas tegutseva rühmituse Palestiina Islamidžihaad ja Iisraeli vahel, teatas Egiptuse ja Palestiina allikad. Iisrael pole relvarahu ametlikult kinnitanud, kuid sealse ametniku sõnul lõpetatakse tulistamine, kui lõppeb tulistamine Gaza poolelt.

Kaks päeva kestnud vastastikune rakettide tulistamine on olnud viimaste kuude intensiivseim sõjategevus, vahendasid BBC ja Reuters.

Kohalike allikate teatel on kahepäevase konflikti ajal saanud Gazas surma vähemalt 32 inimest. Iisraeli kinnitusel oli üle 20 neist džihaadivõitlejad. Vigastatuid on mõlemal poolel.

Teisipäeval hukkus Iisraeli õhurünnakus rühmituse Palestiina Islamidžihaad komandör Baha Abu Al-Ata, kes Iisraeli kinnitusel oli süüdi mitmetes hiljutistes raketirünnakutes ning kavandas parajasti ka uusi rünnakuid. Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu oli meest varem nimetanud võtmetähtsusega terroristiks ning "tiksuvaks kellapommiks".

Kuigi ööl vastu kolmapäeva tulevahetus kuueks tunniks lõppes, kuid varahommikul hakkasid Gaza džihadistid uuesti Iisraeli suunas tulistama ning Iisraeli õhuvägi taasalustas vasturünnakuid.

Islamidžhiaadi näol on tegu Gaza mõjuvõimu poolest teise rühmitusega, võimsaimaks rühmituseks on Hamas. Gaza võitlejad on viimasel ajal Iisraeli pihta tulistanud sadu rakette, kuid umbes 90 protsenti neist on Iisraeli raketikaitse (Kippat Barzel ehk Iron Dome) kahjutuks teinud.

Egiptuse ja ÜRO ametnikud on üritanud hiljutist olukorda rahustada, kuid Islamidžihaadi teatel pole praegu sobiv aeg kõneluste vahendamisest rääkida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: