SEB aktsia langes reede õhtuks 12 protsenti

SEB teatas reedel, et Rootsi rahvusringhääling SVT laseb lähiajal eetrisse saate, kus räägitakse SEB võimalikust rahapesust Baltimaades; panga aktsia oli reede õhtul Eesti aja järgi kell 17.35 Stockholmi börsil päeva jooksul kukkunud 12 protsenti 81,7 Rootsi kroonile.

Panga teatel võttis uuriva ajakirjanduse saade Uppdrag granskning pangaga ühendust ja teatas, et kajastab lähiajal arvatavat rahapesu Baltimaades, millega olevat seotud ka SEB.

"SEB hindab hindab mistahes informatsiooni telesaates näidatakse ja võrdleb seda SEB enda analüüside ja varasemate juhtumitega. SEB sai Sveriges Televisionilt küsimusi, kuid tal ei ole programmi sisu kohta rohkem teavet," teatas pank.

"Nagu ükski teine pank, ei saa SEB garanteerida, et seda pole kasutatud või ei kasutada rahapesuks. Pidevalt ilmneb uusi väljakutseid ja riske. SEB rahapesuvastane ennetustöö ei saa lõppeda ega teegi seda," lisas pank.

Finantsinspektsioon teatas reedel, et teeb praegu SEB Pangas kohapealset kontrolli, mis hõlmab panga organisatsiooni ülesehitust, selles rakendavaid süsteeme ja kontrolle, mis peaksid kaasa aitama, et tuvastada rahapesu kahtlusega tehingud.

Samaaegselt on Rootsi finantsjärelevalve Finansinspektionen tegemas kontrolli SEB Rootsi üksuses.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: