Pelosi: Trump kahjustab USA riiklikku julgeolekut

Nancy Pelosi
Nancy Pelosi Autor/allikas: Alex Edelman/AFP/Scanpix

USA kongressi esindajatekoja demokraadist spiikri Nancy Pelosi sõnul on kindlaid tõendeid, et president Donald Trump on kasutanud ametiseisundit isiklikes huvides.

Sellega kahjustab ta USA riiklikku julgeolekut, ütles Pelosi.

Tema sõnul ei ole esindajatekoja tagandamisjuurdlusega seotud seadusandjad veel otsustanud, missugused süüdistused Trumpile esitada. Ka ei ole veel teada, kas püütakse teisigi tunnistajaid küsitleda.

Pelosi sõnul ei taha ta juurdlust kinni hoida, oodates, kuni föderaalkohtud otsustavad, kas üks või teine tunnistaja võib komitee ette astuda. Ta rõhutas et esindajatekoja juurdlus ei saa toimuda kohtu armust.

Demokraadid on püüdnud saada tunnistajapinki inimesi nagu endine Valge Maja riikliku julgeolekunõunik John Bolton, kuid need potentsiaalsed tunnistajad on andnud asja kohtusse, mis peab otsustama, kas nad peavad tunnistama.

Esindajatekoja luurekomitee esimees Adam Schiff ütles, et demokraadid otsustavad lähipäevil, mida seitsmel istungil kümmekonna tunnistaja ärakuulamise järel edasi teha.

Neljapäeva hommikul algas tagandamisjuurdluse seitsmes istung, kus andsid tunnistuse endine Valge Maja julgeolekunõunik Fiona Hill ja Kiievis töötanud välisteenistuse ametnik David Holmes.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: