Rahvastikuteadlase hinnangul ei pruugi registrid üksi anda loendusel tõetruud pilti

Tallinna ülikooli rahvastikuteadlase Allan Puuri sõnul püüab rahvaloendus peegeldada ühiskonna tegelikkust võimalikult tõetruult, kuid registrites ei pruugi tema hinnangul täpseid andmeid olla.

Allan Puur selgitas "Ringvaates", et registreid, millest rahvaloendusel andmeid võtta, on üle 25. Peale selle näeb statistikaameti plaan ette, et nende andmete kohta, mida registrites pole, kuid mida peetakse Eestis oluliseks ja mille kohta on traditsiooniliselt andmeid kogutud, küsitakse informatsiooni otse inimestelt.

Puur tõdes, et erinevates serverites on kahtlemata inimeste kohta palju andmeid, kuid küsimus on selles, kui hästi ja täpselt need tegelikkusele vastavad. "Tänane teadlaste poolne tähelepanu juhtimine oligi suunatud sellele, et mitte kõike ei saa sealt tõetruult kätte," "ütles ta.

"Statistika, sealhulgas rahvaloenduste mõte seisneb selles, et nad püüavad tegelikkust võimalikult tõetruult peegeldada. Kui see tegelikkus ei ole registrites nii täpselt võtta valmiskujul, siis on inimene selle täpse informatsiooni kandja ja andja," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: