Tartus hukkus elumaja tulekahjus viieliikmeline perekond

{{1576037880000 | amCalendar}}

Tartus Ihaste linnaosas süttis enne keskööd kahekorruseline puidust elumaja. Kohale jõudnud päästjad leidsid söestunud ruumidest viis hukkunud inimest, kellest kolm olid lapsed. Päästeameti esialgsel hinnanul sai põleng alguse majas olnud külmkappidest.

Teisipäeval kell 23.58 teatas Ihaste elanik häirekeskusele, et Tartus Koidutähe tänaval põleb tema naabermaja, teatas päästeamet. Üks laps oli aastane, teine kolme ja kolmas seitsmeaastane.

Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos ütles ERR-ile, et esialgsetel andmetel hoones suitsuandur puudus. "Seetõttu avastati tulekahju nii hilja ja majjajäänutel pääsemislootust ei olnud," nentis Klaos. Ta lisas, et majal puudus ka kasutusluba, tegemist oli endise suvilaga, mida oli laiendatud ja kasutusele võetud elumajana.

Pärastlõunal Tartus toimunud pressikonverentsil ütles Klaos, et esialgsetel andmetel võis tuli alguse saada maja esimesel korrusel olnud külmkappidest.

"Naaber edastas, et maja on tuld ja suitsu täis ja leegid hakkasid katuse alt välja tulema. Ta ise pidi hakkama oma maja aiavoolikuga kaitsma. Päästjate kohale saabudes paraku oli see pilt palju hullemaks muutunud," rääkis ERR-ile päästeameti pressiesindaja Marek Kiik. Annelinna komando päästjad jõudsid kohale küll kuue minutiga, aga majja siseneda oli praktiliselt võimatu sel hetkel. "Kui sisse mindi, hakkasid isegi põrandad läbi vajuma. Kõik oli söestunud."

Kiige sõnul leiti esimene hukkunu kümne minutiga ja ülejäänud kustutustööde käigus. Kell 9 edastas sündmuskohal viibiv ERR-i reporter, et hommikul tekkis majas uus tulekolle, mistõttu päästjad naasid põlengupaika ja kustutamistööd jätkusid. Oht ümbritsevatele hoonetele sai likvideeritud.

Üle tee naabri sõnul oli majast väljapääsuks vaid üks kitsas trepp, mis võib seletada ka seda, miks keegi põlevast majast välja ei pääsenud. Tegemist oli võrdlemisi vana majaga.

Naaber Ly Heinonen rääkis ERR-ile, et peab tulekahju põhjuseks ülekütmist. "Alumisel korrusel oli neil pliit, üleval bullerjan. Õhtuti tõusis tihti korstnast veel suitsu," sõnas Heinonen.

Ta märkis, et sai kohe aru, et midagi on pahasti. "Mehed tulid majast välja ja nägime, kuidas nende käed värisesid," meenutas naine päästetöötajaid.

Heinonen sõnas, et tegemist oli sümpaatse perekonnaga. "Me lapsed mängisid koos ja teinekord istusime koos. Alles panid nad jõulukaunistused välja," ütles Heinonen.

Maja sisustus hävis tulekahjus. Päästetööde käigus toodi ruumidest välja lekkiv gaasiballoon. Klaose sõnul hakkas see lekkima hiljem ja praegustel andmetel see tulekahju tekkepõhjuseks ei olnud.

Põlengu tekkepõhjusi ja asjaolusid selgitab prokuratuur ja politsei.

See on päästeameti ajaloo traagilisimate tagajärgedega eluhoone tulekahju. 2015. aasta jaanuaris hukkus Lääne-Virumaal tolleaegses Laekvere vallas Rohu külas elumaja põlengus ema koos kahe lapsega.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu avaldas sügavat kaastunnet öösel Tartus hukkunud perekonna lähedastele. "Päästeamet on mõtetes teiega," seisab Tammearu avalduses.

Tänavu on Eestis tules oma elu jätnud juba 39 inimest. "Mitte ükski asi, mida teeme, ei too juba läinud inimesi tagasi. Küll aga peame küsima, kuidas saame nii traagilisi sündmusi ära hoida," ütles Tammearu.

Päästeameti juht nentis, et praegu pole veel teada selle ülitraagilise sündmuse põhjuseid, kuid igaüks saab kohe tegutseda, et midagi sellist ei korduks.

"Vaatame ringi enda kodus, astume läbi lähedaste juurest ja veendume, et on olemas töökorras suitsuandur. Et oleks kontrollitud küttekolded ja elektrisüsteemid oleks korras. Et ei jäetaks lahtist tuld järelevalveta, eriti praegusel jõuluajal, ja köetaks ahju targalt. Ja kui kodus on kamin, ahi või gaasiseade, oleks paigaldatud ka vingugaasiandur."

 

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: