Browder esitas Der Spiegeli artikli peale kaebuse

Bill Browder.
Bill Browder. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Briti-USA investor ja Kremli-kriitik Bill Browder esitas Saksamaa presssinõukogule kaebuse väljaande Der Spiegel artikli peale, milles seati kahtluse alla Browderi poolt esitatud väited, mis puudutasid tema töötaja Sergei Magnitski surma ning Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonidega seotud küsimusi.

Der Spiegeli ajakirjanik Benjamin Bidder kirjutas artiklis, et Browderi väljaütlemistes sisaldub rohkelt vasturääkivusi, ning süüdistas Browderit sisuliselt selles, et viimane on enda ja Magnitski lugu oluliselt "ilustanud" nii, et seda lääneriikide pealinnades rohkem kuulda võetaks, ja jätnud sealt välja asjaolusid, mis puudutavad Browderi investeerimisfirma Hermitage Capital Management varasemaid äripraktikaid ja probleeme Venemaal.

Browder märkis, et kuigi Der Spiegeli artiklis esineb palju vigu, vajavad tema meelest valeandmetena tähelepanu neli artiklis sisalduvat väidet: et Magnitskit justkui ei tapetud tahtlikult, et Magnitski polevat andnud tunnistusi Vene siseministeeriumi ametnike vastu, et Magnitski ei olnud advokaat ning et major Pavel Karpov polevatki seotud pettusega, millele Magnitski tähelepanu juhtis. 

Browder meenutas ka seda, et Der Spiegel on varem faktikontrolli küsimuses skandaalidesse sattunud.

Artikkel Saksamaa ajakirjas ilmus ajal, mil Browder külastas hiljuti Euroopa Liidu eesistujariiki Soomet, et teha kampaaniat selle nimel, et Venemaa vastu kehtestataks Magnitski-sanktsioone juba EL-i tasandil. Euroopa Liidu välisministrid leppisidki esmaspäeval kokku, et ühendus asub välja töötama nn Magnitski-seaduse sarnast sanktsioonidepaketti, mida saaks kasutada inimõiguste rikkumistega silma paistnud isikute suhtes.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: