Laffranque sai Euroopa Parlamendis ombudsmani-hääletusel teise tulemuse

Julia Laffranque.
Julia Laffranque. Autor/allikas: ERR

Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque sai teisipäeval Euroopa Parlamendis peetud Euroopa Liidu ombudsmani valimise esimeses voorus viie kandidaadi hulgas teise tulemuse. Hääletused ombudsmani valimiseks jätkuvad kolmapäeval.

Senine ombudsman, teist ametiaega taotlev iirlanna Emily O'Reilly kogus 240 häält ja Laffranque 162 toetushäält. Euroopa Parlamendi saadik, rootslanna Cecilia Wikström sai 73 häält, Itaalia Campania regiooni praegune ombudsman Giuseppe Fortunato 64 ning lätlane, Euroopa Nõukogu endine inimõiguste volinik Nils Muižnieks kogus 47 häält.

"Kolmapäeval peetakse kõigi viie kandidaadi vahel teine hääletusvoor ning kui selles ükski kandidaat antud häälte enamust ei saa, lähevad kaks teises voorus enim hääli saanud kandidaati kolmandasse vooru," selgitas Euroopa Parlamendi pressiesindaja teisipäeval ERR-ile valimiste protseduuri.

Laffranque'i üheksa-aastane ametiaeg Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunikuna lõppeb 4. jaanuaril. Euroopa Inimõiguste Kohus ei ole Euroopa Liidu institustioon, vaid 47 liikmesriigiga Euroopa Nõukogu organ. Laffranque soovis kandideerida Euroopa Liidu Kohtu kohtujuristiks, kuid ei saanud Eesti riigi toetust ning sellele kohale sai hoopis riigikohtu endine esimees Priit Pikamäe.

Euroopa Ombudsman uurib kaebusi Euroopa Liidu institutsioonide ja muude asutuste poolse puuduliku halduse kohta. Neid võivad esitada EL-i liikmesriikide kodanikud ja elanikud või Euroopa Liidus asuvad ühendused ja ettevõtjad

Ombudsmani valib Euroopa Parlament ning tema ametiaeg on viis aastat, mida saab pikendada. Erapooletu organina ei allu ta ühelegi valitsusele ega organisatsioonile. Ta esitab iga-aastase tegevusaruande Euroopa Parlamendile.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: