Perearstid katsetavad Haapsalus videokonsultatsioone

Perearst Madis Tiik
Perearst Madis Tiik Autor/allikas: madistiik.com

Haapsalu linna perearsti nimistusse kuuluvaid inimesi hakkas aasta algusest terviseameti pilootprojekti raames teenindama perearst Madis Tiigile kuuluv Terviseagentuur OÜ, kelle arstid suhtlevad patsientidega nii tavapärase vastuvõtu kui videokonsultatsioonide abil.

Lastearst Katrin Raidla võtab praegu patsiente vastu loetud tundidel kahel päeval nädalas ja Madis Tiik ühel päeval. Kolmel päeval nädalas on võimalik videosilla abil konsulteerida Järva valla perearst doktor Kadri Riivikuga, teatas terviseamet.

Videokonsultatsioonide puhul teeb olulise eeltöö patsiendiga pereõde, kes videosilla ajal abistab nii arsti kui patsienti.

Terviseameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saare sõnul tuleb olukorras, kus perearstid sageli ei soovi enam töötada väljaspool Tallinna ja Tartut, otsida inimestele arstiabi pakkumiseks uusi lahendusi.

"Haapsalu puhul näeme kombineeritud varianti, kus pakutakse nii võimalust kohtuda perearstiga isiklikult kui vajadusel saada nõu kas pereõelt või videosilla kaudu arstilt," ütles Pille Saar, kelle sõnade kohaselt võimaldab videokonsultatsiooni formaat sarnaselt tavavastuvõtuga arstil saada ülevaade nii inimese murest ja haigusloost kui kirjutada välja digiretsepte ning saatekirju.

Videokonsultatsioone kasutatakse Eestis veel Tõstamaal ja väikesaartel. Haapsalu projekti kogemustele tuginedes plaanivad terviseamet ja haigekassa välja töötada esmatasandi arstiabi pakkumise võimalikud lahendused piirkondadele, mille nimistu konkurssidel perearstid osaleda soovinud ei ole.

Eestis on kokku ligi 800 perearsti nimistut, millest ligi 280 asub Tallinnas. Enam kui neljakümnel nimistul on praegu ajutine asendaja.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: