Vabaerakond kaalub liitumist mõne teise erakonnaga

Vabaerakond on pidanud kõnelusi nii erakonnaga Eestimaa Rohelised kui ka Elurikkuse Erakonnaga, et järgmistel kohalikel valmistel kandideerida ühises nimekirjas. Aga kõne alla võib tulla ka ühinemine.

Laupäeval Mäos kogunenud Vabaerakonna esinduskogu võttis vastu poliitilise avalduse, milles tõdetakse, et Eesti demokraatia on umbe jooksnud, sest riigikogu valimistel väikeparteide poolt kogutud 50 000 häält jagati ümber riigikogus esidatud erakondadele. Vabaerakond soovib valimisseadust muutes poliitilise konkurentsi Eestis taas avada.

Esiduskogul räägiti ka Vabaerakonna võimalikust ühinemisest mõne väikeparteiga. Nii loodab erakond ära hoida Vabaerakonna sundlõpetamise, sest erakonna liikmete arv on langenud kriitilise piirini.

"Viimasel üldkogul, mis meil oli, olid meil külas rohelised. Nendega oleme pidanud põgusaid läbirääkimisi, et mida nemad asjast arvavad, missuguseid koostööpunkte võiks teha. Siis oleme viimasel ajal suhelnud ka Elurikkuse Erakonnaga. Ja kui hästi läheb, siis hakkame võib-olla näiteks esimeste linnukestena kohalike omavalitsuste valimistel koos kandideerima," tutvustas võimalui erakonna esimees Heiki Lill. "Alati võib lõpetada tegevuse, alati võib liituda, alati võib kutsuda kedagi teist endaga liituma ja alati võib ühineda kellegagi. Ses suhtes on kõik kaardid laual."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: