Siseministeerium põhjendab juhtidele preemiamaksmist tehtud lisatööga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sularaha 1500 eurot Autor/allikas: photo2000 / Scanpix

Siseministeeriumi personalijuht põhjendas kõigile kolmele ministeeriumi asekantslerile ja lisaks neljale osakonnajuhajatale preemia määramist nende tehtud täiendava pingutusega tööl.

"Palka saab inimene oma tavapärase töö eest. Preemia maksmise eelduseks on, et töö tegemine on nõudnud olulist täiendavat pingutust. Ühe variandina tähendab see näiteks seda, et juhid on panustanud tööülesannete täitmisse oluliselt oma isiklikku aega õhtuti ja nädalavahetustel tööd tehes," ütles siseministeeriumi personalipoliitika osakonna juhataja Aivi Sirp.

Ministeeriumi kantsleri Lauri Lugna käskkirjaga said rahvastiku-, kodanikuühiskonna- ja perepoliitika asekantsler Raivo Küüt, varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantsler Piret Lilleväli ning pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler Viola Murd kõik preemiat 2400 eurot. Lisaks said kommunikatsiooniosakonna juhataja Monika Viidul 2200 eurot, siseauditi osakonna juhajata Tarmo Olgo ja personalipoliitika osakonna juhataja Aivi Sirp 2000 ning Euroopa Liidu ja välissuhete osakonna juhataja Triin Toompuu 1600 eurot preemiat

"Viidatud käskkirjade puhul oli tegu kantslerile otsealluvate siseministeeriumi juhtidega, kelleks on asekantslerid, kommunikatsiooniosakonna juhataja, personalipoliitika osakonna juhataja ning EL ja välissuhete osakonna juhataja. Kantsler määras jaanuaris preemiad otsealluvatele nende 2019. aasta töötulemuste eest. Kuna riigis kasutatakse tekkepõhist raamatupidamist, siis on see korrektne lahendus," märkis Sirp. Tema selgituse kohaselt toimub siseministeeriumi palgajuhendi järgi preemiate ja tulemustasude maksmine jooksvalt aastaringselt. Maksmise ettepaneku teeb töötaja vahetu juht peale silmapaistva töötulemuse saavutamist.

Jaanuari keskel kirjutas ERR, kuidas siseministeerium maksab oma töötajatele sageli preemiat põhjendusega "väärtuspõhise käitumise eest". Viimati said seda rahvastikuminister Riina Solmani käskkirjaga ministeeriumi autojuht ning rahvastiku- ja perepoliitika osakonna juht Lea Danislon-Järg.

Siseminister Mart Helme ütles ERR-ile, et preemiad on määratud inimestele tulemuste eest. Ministri sõnul on premeeritud need, kes on andnud oma panuse, et näiteks politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti lihtreatöötajate palk uuest aastast tõusis.

"Teil on võib-olla raske ette kujutada, kui vaevalised olid need eelarvelised läbirääkimised, arutamised, arvutamised, kokkuleppimised. Kuivõrd inimesed sellega hõivatud olid. Ma ei arva küll, et keegi on siin mittemillegi eest tasu saanud," ütles Helme.

Möödunud aasta sügisel leppisid siseminister ja valitsemisala asutuste juhid kokku, et politseinike, päästjate ning päästekorraldajate palgad tõusevad 2020. aastal vähemalt 50 eurot ning palgatõusuks on ette nähtud ligi 6,9 miljonit eurot.

Päästjate palk tõusis keskmiselt kuus protsenti ehk 60 eurot, mis tõstis päästjate uue keskmise põhipalga 1061 euroni.

Patrullpolitseinikel ja piirivalvuritel tõusis palk 65 eurot, mis tegi keskmiseks tõusuks 4,6 protsenti. See tähendab, et politseiametnike miinimumpalk suurenes 1280 eurolt 1345 euroni.

Helme ütles toona, et palk suureneb ainult eesliini töötajatel. Asutustes töötavatel juhtidel ja administratsioonil palka ei tõsteta.

Toimetaja: Mait Ots, Kadri Põlendik, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: