Kreml: Surkov jääb esialgu de facto presidendiabiks

Vladislav Surkov (keskel) detsembris Pariisis Normandia formaadi tippkohtumise ajal.
Vladislav Surkov (keskel) detsembris Pariisis Normandia formaadi tippkohtumise ajal. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Seadlust Vene presidendi abi Valdislav Surkovi ametist vabastamiseks endiselt ei ole, ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov esmaspäeval.

"Võin esialgu öelda vaid, et seadlust Surkovi vabastamiseks tema kohustustest siiamaani ei ole, seepärast de facto jääb ta endiselt Venemaa presidendi abiks," ütles ta ajakirjanikele.

Küsimusele, kas Surkov jätkab tööl käimist, kostis Peskov, et ei oska seda täpselt öelda: "Ma ei teosta töökoha külastatavuse kontrolli funktsiooni."

Ta märkis, et praegu jätkab tööd Ukraina suunal nii Surkov - seadlust tema vabastamiseks ei ole - kui "vastavalt vajadusele" ka presidendiabi Juri Ušakov.

Küsimusele presidendi hinnangust Surkovi aastatepikkusele tööle "Ukrainaga suhete parandamisel" kostis Peskov: "Eelistan jätta see küsimus vastuseta, sest seadlust ei ole. Ilma seadluseta ei tahaks ma tagandamist arutada ega seda ennetada."

Laupäeval ütles päevapoliitika keskuse direktor Aleksei Tšesnakov, et Vene presidendi Vladimir Putini abi Vladislav Surkov on langetanud lõpliku otsuse presidendi teenistusest lahkuda.

"President otsustab, millal määrus ilmub. Surkov on oma otsuse teinud ja see ei muutu. Tean seda Surkovilt endalt," kirjutas Tšesnakov Telegramis.

Laupäeva hommikul ütles ta veel, et ka presidendi abi Juri Ušakov lahkus Ukraina-poliitika muutuse tõttu ametist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: