Uuring: praegune võimuliit on eelistatuim koalitsioon, kuid 25-protsendise toetusega

Mart Helme, Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder tähistavad koalitsioonileppe allkirjastamist.
Mart Helme, Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder tähistavad koalitsioonileppe allkirjastamist. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Eesti elanike eelistatuim koalitsioon on praegu võimul olev Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliit, kuid kaugele maha ei jää ka Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa kombinatsioon, selgus Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

25 protsenti valijatest eelistab praegu võimulolevat ehk Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimuliitu.

22 protsenti tahaks võimule Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa koalitsiooni.

19 protsenti aga Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliitu.

Uuringust ilmnes ka, et meessoost valijate esimene eelistus oleks praegune võimuliit (31 protsenti), samas kui naised eelistaks Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa koalitsiooni (25 protsenti).

Eestlastest valijate eelistuses on napilt esikohal Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimul olev koalitsioon (27 protsenti), millele ei jää palju maha Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Isamaa kombinatsioon (25 protsenti).

Mitte-eestlastest valijad eelistaksid selgelt Reformierakonna ja Keskerakonna kaksikvalitsust (26 protsenti).

Vaadates eelistusi erakondade valijate lõikes, siis Keskerakonna toetajatest peab praegust võimuliitu koos EKRE ja Isamaaga õigeks 41 protsenti ning Isamaa valijatest 38 protsenti. Samas EKRE valijatele on see mäekõrguselt eelistatuim variant (76 protsenti).

Isamaa valijate eelistatuim koalitsioon oleks hoopis koos Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (45 protsenti).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: