USA senat ei toetanud presidendi tagandamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1580957640000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

USA senat ei toetanud kolmapäevasel hääletusel ootuspäraselt president Donald Trumpi ametist tagandamist.

Senat hääletas kahe tagandamissüüdistuse üle, mille demokraadid möödunud kuul esindajatekojas heaks kiitsid.

Võimu kuritarvitamises tunnistas presidendi süütuks 52 ja süüdiolevaks 48 senaatorit.

Õigusemõistmise takistamises tunnistas presidendi süütuks 53 ja süüdiolevaks 47 senaatorit.

Senatis on vabariiklastel 53-47 enamus. USA vabariiklasest senaator Mitt Romney teatas juba varem, et hääletab Trumpi ametist tagandamise poolt, kuid tunnistas presidendi hiljem süüdi vaid võimu kuritarvitamises.

 

Valge Maja hinnangul mõisteti president täielikult õigeks

Valge Maja tegi kolmapäeva õhtul avalduse, mille kohaselt mõisteti president Donald Trump täielikult õigeks ja kogu see asi on lõpuks läbi.

"Pärast õigeksmõistmist senatis on presidendil heameel jätta seljataha see demokraatide häbiväärne käitumine," ütles Valge Maja eestkõneleja Stephanie Grisham.

USA president Donald Trump nimetas tagandamisprotsessi kohutavaks katsumuseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Trump ütles esimeses kommentaaris pärast senati õigeksmõistvat otsust, et mõned korrumpeerunud inimesed tegid riigile suurt kahju. Vabariiklaste kontrollitavas senatis leidis 52 senaatorit, et USA president ei ole võimu kuritarvitamises süüdi. Ainukene vabariiklane, kes toetas demokraatide hinnangut presidendi võimu kuritarvitamises, oli Mitt Romney.

Õigusemõistmise takistamises tunnistas presidendi süütuks 53 ja süüdiolevaks 47 senaatorit.

"Nad teavad, et nende tehtu oli vale, kuid nad seadsid end riigist ettepoole. Nädalaid tagasi, ja ka eile, oli julgetel vabariiklikel poliitikutel ja liidritel tarkust, meelekindlust ja tugevust teha, mis on õige. Mulle ei meeldi inimesed, kes kasutavad usku mingi tegevuse põhjenduseks, teades, et see on vale," rääkis Trump.

Trump tegi kolmapäeval sotsiaalmeedias veel mitmeid lõbusaid postitusi nagu muu hulgas video demokraatide süngetest nägudest tema aastakõne ajal olukorrast riigis.

USA Demokraatlik Partei tegi kogu tagandamisprotsessiga tohutu poliitilise vea ja valearvestuse, mis kõige tõenäolisemalt toob kasu vabariiklastele, ütles kolmapäeval senati enamuse liider Mitch McConnell.

"Praegu on see asi nende jaoks täielik poliitiline kaotaja. Nad ise algatasid selle. Nad arvasid, et see on hea idee. Vähemalt lühiajaliselt oli see aga kaheldamatult tohutu poliitiline viga," ütles McConnell.

Demokraadid jätkasid kolmapäeval pärast tagandamishääletuse läbikukkumist senatis president Donald Trumpi sarjamist.

USA esindajatekoja demokraadist esimees Nancy Pelosi avaldas muu hulgas arvamust, et Trump on endiselt ohuks Ühendriikide demokraatiale. "Täna president ja senati vabariiklased normaliseerisid seadusetuse ja lükkasid tagasi põhiseaduses sätestatu," oli Pelosi veendunud. "President on jätkuvalt ohuks USA demokraatiale."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: