Reitingud: EKRE ja Isamaa kaotasid veidi toetust, Eesti 200 tõus jätkus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti 200 toetus on võrreldes valimistel saadud tulemusega kahekordistunud. Autor/allikas: ERR

Võrreldes jaanuarikuise küsitlusega kaotasid veebruaris veidi toetust EKRE ja Isamaa, samas jätkus Eesti 200 toetuse kasv, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest silmast-silma ja veebipaneeli kombineeritud küsitlusest.

Kõige populaarsem partei oli veebruaris Reformierakond 25 protsendi suuruse toetusega. Neile Järgnes Keskerakond 24 protsendiga. Kuu varasemaga võrreldes nende kahe erakonna toetused ei muutunud.

Kolmandal kohal oli EKRE 16 protsendi suuruse toetusega. Kuu varasemaga võrreldes kahanes EKRE toetus kahe protsendipunkti võrra.

 

Järgnesid sisuliselt võrdselt Sotsiaaldemokraatlik erakond kümne ja parlamendiväline Eesti 200 üheksa protsendiga. Sealjuures on Eesti 200 toetus stabiilselt kasvanud alates mullu detsembrist, mil erakonda toetas viis protsenti valijatest.

Isamaa toetus langes taas valimiskünnise piirile ehk viiele protsendile. Kuu varem oli Isamaa toetus seitse protsenti.

Kolme koalitsioonierakonna kogutoetus oli 45 protsenti ja kahel opositsiooniparteil 35 protsenti.

Valimiskünnise alla jäid veebruaris Rohelised kahe ja Elurikkuse Erakond ühe protsendi suuruse toetusega. Vabaerakonna toetus oli alla protsendi.

 

Turu-uuringute AS esitab sarnaselt teistele küsitlusfirmadele valimiseelistust avaldanud inimeste seisukohad, mis muudavad valimistulemused võrreldavaks riigikogu valimistega. Veebruaris oli eelistust mitte omanud või vastamisest keeldunute osakaal 24 protsenti.

Kui võtta aluseks kõik vastajad (sealhulgas "ei oska" või "ei taha öelda"), oli Reformierakonna toetus 19, Keskerakonnal 18, EKRE-l 12, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal kaheksa, Eesti 200-l seitse, Isamaal neli ja Rohelistel kaks protsenti.

Turu-uuringute AS küsitles 6. kuni 17. veebruarini 864 Eesti kodanikku, neist 421 silmast-silma ja 443 veebipaneelis. Sellise arvu inimeste küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Täpsemaid numbreid saab lugeda ERR-i reitingute alamlehelt.

 

Kell 11 kommenteerivad ERR.ee veebisaates erakondade toetusnumbreid uuringu läbiviija, Turu-uuringute AS-i poolt Tõnis Stamberg ning ERR-i ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: