Trump ja Putin olid esimeste Kaljulaidi õnnitlejate seas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vladimir Putin ja Donald Trump.
Vladimir Putin ja Donald Trump.

Venemaa president Vladimir Putin ja USA riigipea Donald Trump olid esimeste seas, kes õnnitlesid Eesti president Kersti Kaljulaidi vabariigi aastapäeva puhul.

Trump õnnitles Kaljulaidi 18. veebruaril ja Putin 20. veebruaril, öeldi presidendi kantseleist ERR-i venekeelsele portaalile.

"Nimetan Eestit uhkusega Ameerika Ühendriikide sõbraks ja liitlaseks. Eesti ja USA on strateegiliselt seotud ja väärtustavad seda liitu," kirjutas Trump. "Hindan kõrgelt Eesti panust NATO-sse ja teie juhtivat positsiooni Walesi tippkohtumisel vastu võetud plaani täitmisel, mille kohaselt peavad liikmesriigid panustama kaitsekulutustele vähemalt kaks protsenti oma SKP-st."

Veel tõi ta välja USA ja Eesti tõhusa koostöö Iraagis ja Afganistanis ning ka Ukraina abistamisel.

"Loodan tihedale koostööle ka tulevikus, sest peame oma ühiseid huve edendama NATO, Venemaa, Hiina ja Euroopa Liiduga seotud küsimustes," lausus USA president.

Venemaa presidendi kiri oli lühike.

"Lugupeetud proua president, õnnitlen teid Eesti vabariigi rahvuspüha - iseseisvuspäeva puhul. Soovin teile ja kõigile eestlastele õnne, küllust ja edu. Austusega, V. Putin," seisis Venemaa presidendi kirjas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: