Koroonastatistika ei näita mitte nakatunute elukohta, vaid labori asukohta

Foto: ERR

Pühapäeva õhtu seisuga on Eestis registreeritud 171 koroonaviiruse juhtumit, ööpäevaga lisandus 56. Statistika aga ei näita täpselt, millistest maakondadest nakatunud pärit on, vaid seda, millises laboris analüüs tehtud on.

Et uute proovide maakondlik statistika selgub esmaspäeva hommikul, vaatas "Aktuaalne kaamera. Nädal" maakondlikku jaotust pühapäeva hommiku seisuga.

Pühapäeva hommikuks oli positiivseid proove registreeritud 135. Kõige enam juhtumeid oli Harjumaal, kus positiivse proovi oli andnud 62 inimest. Saaremaal oli registreeritud 37 ja Pärnumaal 13 haigusjuhtu. Ülejäänud maakondades oli positiivsete proovide arv jäänud alla kümne: Võrumaal üheksa, Ida-Virumaal kaheksa ja Tartumaal kuus.

Tähtis on aga teada, et see statistika ei näita mitte haigestunute elukohta, vaid laboratoorset päritolu ehk millises laboris proov positiivse tulemuse andis.

Ülejäänud maakondades koroonatestimise võimekusega laboreid pole. Seega lähevad ka näiteks Valga- või Jõgevamaa haigete andmed kirja hoopis Võru- ja Tartumaal.

Seega ülejäänud maakondades võivad ka nakatunud elada, kuid nende statistika jaotub nende kuue maakonna vahel, kus laborid ja nende eristaabid asuvad. Koroonaviirust analüüsivad laborid asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis ning eristaabid on Saaremaal ja Võrumaal. 

Terviseamet selgitas ERR-ile, et neil puudub võimekus inimeste elukohaandmete põhjal statistikat teha.

Alates 31. jaanuarist on terviseamet teinud Eestis kokku 1131 Covid-19 testi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: