Euroala rahandusministrid kiitsid heaks eelarvenõuete leevendamise

Eurogrupi juht Portugali rahandusminister Mario Centeno.
Eurogrupi juht Portugali rahandusminister Mario Centeno. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Euroala rahandusministrid kiitsid videokonverentsil heaks eelarvedistsipliini ja riigiabi piirangute leevendamisele koroonaviiruse majandusliku mõju pehmendamisel. Samuti kaaluvad rahandusministrid Euroopa Stabiilsusmehhanismi ESM-i rakendamist päästevankri ette.

Eurorühm kaalub Euroopa Stabiilsusmehhanismi ehk ESM-i võimaluste kasutamist kriisile vastu astumiseks. Eurorühma esimehe Mario Centeno sõnul on praegune kriis erinev eelmisest ESM-i sünniaja kriisist, aga ESM-i näol on tegu tõepoolest kriisimehhanismiga.

ESM-i käsutuses on praegu 410 miljardit eurot.

Centeno sõnul ei ole ükski lahendus välistatud ja Euroopa Liit on valmis euroraha ja meie kodanikke kaitsma kõigega, mis olemas on.

"Meilt on küsitud, kuidas meie saaksime panustada neis teistmoodi tingimustes ja seda me kavatseme teha," ütles ESM-i tegevjuht Klaus Regling.

Euroala rahandusministrid kiitsid heaks Euroopa Komisjoni ettepanekud leevendada eelarvedistsipliini ja riigiabi nõudeid, et riigid saaksid vabamad käed löögi alla jäänud majandussektorite toetamiseks.

Komisjoni abimeetmete pakett hõlmab ka 37 miljardi eurost investeerimisfondi ja laenugarantiisid miljardi euro ulatuses, mis võimaldab anda ettevõtetele laene kaheksa miljardi euro eest.

Uusi suuri rahalisi lubadusi ministrid seekordsel kohtumisel ei andnud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: