President nõustus Kaitseliidu kaasamisega Saaremaal ja Muhus

President Kersti Kaljulaid 1. Stuudios
President Kersti Kaljulaid 1. Stuudios Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaid andis nõusoleku kaasata kuni 40 kaitseliitlast Saaremaal ja Muhu vallas turvalisuse tagamiseks ning esmaspäeval jõustuvate täiendavate liikumispiirangute kehtestamiseks.

Vastavalt siseministri taotlusele kaasaks politsei- ja piirivalveamet (PPA) esmajoones kohalikke kaitseliitlasi koos sunni kasutamise õigusega täiendavate liikumispiirangute kehtestamiseks saartel kuni eriolukorra lõpuni, teatas presidendi kantselei.

Alates esmaspäevast muudetakse Saaremaal ja Muhu vallas inimeste liikumispiirangud rangemaks, et kohapealse koroonaviiruse levikut senisest tugevamalt piirata. Inimesed peavad püsima kodus ning väljas tohib käia vaid üksikutel tingimustel ja kaasas peab olema isikut tõendav dokument.

"Saaremaa on praegu kiireima nakatunute arvu kasvuga piirkond Eestis ning seal kehtestatud täiendavad viibimiskeelud liikumispiirangud on praeguses olukorras kahtlemata vajalikud ja otstarbekad. Liikumispiirangute kehtestamine tähendab ka vajadust suurema arvu politseipatrullide järele. Kohapealseid inimesi ja olusid tundvate kaitseliitlaste kaasamine nendesse patrullidesse on minu arvates vägagi mõistlik ja nutikas lahendus," selgitas president Kaljulaid pressiteate vahendusel.

Riigipea pani kõigile Eesti inimestele südamele, et liikumispiirangud ja soovitused vältida tarbetut ringiliikumist ja kontakte kehtivad kogu riigis. "Oleme mõistlikud ja täidame neid korraldusi, sest kriisi ohjamisel on igaühe panus hädavajalik," rõhutas president Kaljulaid.

Vastavalt hädaolukorra seadusele võib kaitseväge ja Kaitseliitu kaasata eriolukorra piirkonnas liikluse korraldamiseks ja turvalisuse tagamiseks valitsuse korraldusel ja presidendi nõusolekul.  

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: