USA presidendi sõnul saavad lähinädalad olema väga valusad

{{1585705980000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

USA president Donald Trump hoiatas teisipäeval igapäevasel koroonaviiruse teemalisel pressikonverentsil, et järgmised kaks nädalat saavad olema väga valusad.

"See saab olema väga valus, väga piinarikkad kaks nädalat," ütles Trump Valges Majas. President kirjeldas pandeemiat katkuna.

"Ma tahan, et ameeriklased oleksid valmis eelseisvateks rasketeks päevadeks," lisas riigipea.

USA möödus koroonaviirusest tingitud surmade arvult Hiina ametlikus statistikas osutatud näitajast, teatasid teisipäeval Johns Hopkinsi ülikool ja telekanal CNN.

Johns Hopkinsi ülikooli andmetel suri viimase ööpäevaga vähemalt 865 inimest.

Ühendriikides on kolmapäeva varahommikuse seisuga uude koroonaviirusesse surnute arv kerkinud enam kui 4000 ohvrini, mida on üle kahe korra rohkem kui veel kolm päeva tagasi, teatas pandeemiat jälgiv Johns Hopkinsi ülikool.

Surmajuhtude arv on ülikooli andmetel nüüdseks tõusnud 4076-ni, laupäevase seisuga oli surnuid 2010.

Ülikool märkis, et üle 40 protsendi USA surmajuhtumitest on leidnud aset New Yorgi osariigis.

Teisipäeval möödusid Ühendriigid surmajuhtumite arvult Hiinast, kust pandeemia detsembris laialdasemalt levima hakkas.

Nakkuste arvult on Ühendriigid kurvas statistikas esikohal maailmas, kokku 189 510 juhtumiga, ehkki Itaalia ja Hispaania on surmajuhtumite poolest USA-st eespool (vastavalt 12 428 ja 8464 ohvriga)

Eksperdid: koroonaviiruse tõttu võib USA-s surra kuni 240 000 inimest

Samas kui Ühendriikides on kasvamas uue koroonaviiruse ohvrite arv, hoiatavad eksperdid, et USA-s võib COVID-19 tagajärjel elu kaotada 100 000 kuni 240 000 inimest, seda isegi juhul, kui inimesed püsivad kodus ja piiravad oma kontakte. 

Eksperdid esinesid selle prognoosiga president Donald Trumpi briifingu ajal, avaldades samas lootust, et nii hulluks asi ei lähe, kui igaüks panustab viiruse leviku pidurdamisse.  

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: