Maardu linnapea Vladimir Arhipov sooritas C1 tasemel keeleeksami

Mardu linnapea Vladimir Arhipov
Mardu linnapea Vladimir Arhipov

Maardu linnapea Vladimir Arhipov sooritas keeleinspektsiooni nõudel keeleeksami ja tõestas oma eesti keele oskust tasemel C1. Samas Kohtla-Järve abilinnapea Vitali Borodin, kellele keeleinspektsioon oli teinud samasuguse ettekirjutuse, ei suutnud eksamit ka teisel katsel ära teha.

"Innove andmebaasi põhjal saan öelda, et Maardu linnapea Vladimir Arhipov sooritas C1 tasemel keeleeksami ja täitis sellega ettekirjutuse," ütles keeleinspektsiooni juhtivinspektor Merle Loodus-Adamson ERR-ile.

Ta lisas, et Borodin ei suutnud eksamit ära teha, kuna kogus ainult 48 protsenti võimalikest punktidest. "Nii jäi keeleinspektsiooni ettekirjutst täitmata," tõdes inspektor. Eksami edukaks sooritamiseks on vaja koguda vähemalt 60 punkti.

Mõlemad käisid eksamit tegemas 1. märtsil, kusjuures Borodinil oli see juba teine katse. Esimest korda tegi ta seda septembris.

Loodus-Adamson ütles, et pärast eriolukorra lõppu tehakse Kohtla-Järve linnavalitsuses uus kontroll, millek käigus vesteldakse abilinnapeaga ja pikendatakse ettekirjutust. "Vajadusel tehakse abilinnapeale hoiatus rahalise karistuse kohaldamisest," ütles ta.

Arhipovi ja Borodini eesti keele oskus tõusis teemaks siis, kui riigikogu liige Tarmo Kruusimäe (Isamaa) 2018. aastal teatas, et nende keeleoskus ei pruugi vastata nõuetele, misjärel keeleinspektsioon neid kontrollis.

Keeleinspektsioon kontrollis eelmisel aastal 203 õpetaja eesti keele oskust, kellest 143 läbisid eksami edukalt.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: