Isamaa ei pea vajalikuks Fideszi väljaheitmist Euroopa Rahvaparteist

{{1585937820000 | amCalendar}}
Foto: Välisministeerium

Mitu Euroopa Rahvapartei liikmeserakonda on avaldanud soovi Fidesz enda ridadest välja arvata. Isamaa ei ole seda vajalikuks pidanud ja ei pea ka praegu.

"Kas me muudame oma seisukohta või mitte? Kui me seda muudame, me anname seda teada, aga meil hetkel on see seisukoht, mis meil on varem olnud," kommenteeris Isamaa liige, välisminister Urmas Reinsalu "Aktuaalsele kaamerale".

Ajendatuna võimu suurest koondamisest Ungaris peaminister Viktor Orbani kätte, on nädala jooksul murelikke avaldusi teinud nii Euroopa Komisjon kui ka mitmed Euroopa Liidu riigid. Esialgu vaid vanade Euroopa Liidu riikide pöördumisega on praeguseks liitunud rohkem riike, teiste seas ka Eesti.

Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisasjade nõukogus ettepaneku teha riikide ühisavaldus õigusriigi ja demokraatia põhimõtete tähtsuse kohta eriolukorra ajal.

Videokohtumisena toimunud välisasjade nõukogu saatis teema arutamiseks edasi üldasjade nõukogule.

ERR-i Brüsseli korrespondendi Epp Ehandi sõnul tekitab Eesti ettepanek kahetisi seisukohti.

"Kui kogu selles kontekstis vaadata Eesti ettepanekut, et püüaks teha järjekordselt ühe üldise avalduse õigusriigi kaitseks ka eriolukorra ajal, siis ühtpidi ,jah, võib öelda, et see on ühtsema, üldisema joone toetamine. Teisalt paistab see välja ka Ungari kaitsele asumisena, kui me probleemidega tegelemise asemel püüame võtta vastu selliseid ühtseid avaldusi, millele kõik saavad alla kirjutada, ükskõik, kas nad mõtlevad seda siiralt või mitte," kommenteeris Ehand.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: