EL-i rahandusministrid jätkavad päästemeetmete arutamist

Teisipäeval 16-tunnise arutelu pidanud rahandusministrid nõustusid päästefondi ideega, kuid ei suutnud kokku leppida, kuidas seda rahastada.

Prantsusmaa ja Saksamaa valmistavad Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumiseks kompromissi, kuidas aidata liikmesriike koroonaviiruse mõjudega toimetulekuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Itaalia juhitud leeri soov on võlakirjade tekitamine, kuid sellele on vastu põhjapoolsemad liikmesriigid.

Austria on valmis kompromissiks, kuid ühised võlakirjad ei tule kõne allagi, ütles riigi rahandusminister. Tema hinnangul ei ole kaalul Euroopa Liidu ühtsus, vaid kriisi haldamine.

Abimeetmete kogusumma on pool triljonit eurot, mida Saksamaa hinnangul saaks kasutada paljude inimeste jaoks, sealhulgas kõige rängemini kannatavate Itaalia ja Hispaania abistamiseks.

"Iga päevaga meenutatakse meile, et viirus on pime. Pime meie lippude, soo, nahavärvi või sotsiaalse klassi suhtes. Ei ole olemas esimese klassi reisijaid. Me kas upume või ujume koos. See on tõeline globaalne hädaolukord. Hea uudis on, et me oleme väga lähedal kokkuleppele. Ma usun endiselt, et seekord oleme me oma ülesannete kõrgusel ja jõuame kompromissini, mis on meie liidu alus," rääkis eurorühma esimees Mario Centeno.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: