Ratas palus Keskerakonna kohatu reklaami eest vabandust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1587032340000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas palus neljapäeval avalikult vabandust reklaami eest, mida Keskerakond sotsiaalmeedias levitas. Samuti on peaministri sõnul vaja korjata ära kõik müüki jõudnud Kesknädala ajalehed, mille esikülge antud reklaam täidab.

Reklaamil naeratavad kõik viis keskerakondlasest ministrit, kelle kohal on suur roheline lubadus "Toetame abi vajavaid valdkondi" ning kümnete ja sadade miljonite eurode kaupa on näidatud, kuidas Keskerakond toetab erinevaid valdkondasid Eesti majanduses, kasutades selleks äsja vastu võetud koroonakriisi lisaeelarvet.

Valitsuse pressikonverentsil toonitas peaminister Ratas, et selline reklaam on kriisi ajal kohatu ning ta on palunud selle maha võtta.

"Vale reklaam. Vale sisuga. See ei ole Keskerakonna raha, see on Eesti maksumaksjate raha. Vabandan. Olen palunud see reklaam [sotsiaalmeediast] maha võtta," kinnitas ta.

"Kui see ["Kesknädala"] leht ei ole [toimetusest] välja läinud, siis andsin korralduse, et mitte välja saata. Kui on müügis, siis tuleb muidugi ära korjata," lisas Ratas ajalehe Kesknädal kohta.

Pressikonverentsil nõustus valitsusjuhiga välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) . "Sellel kriisil ei saa olla parteilisi kaubamärke," kommenteeris ta.

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb nimetas ERR-ile sellise reklaamplakatiga Kesknädala esikülge "tööõnnetuseks" ning sõnas, et kuigi ajaleht Kesknädal on mõeldud ka käest kätte jagamiseks, siis seda tiraaži ei jagata.

Korb tõdes aga, et tellijate postkastidesse on tüli tekitanud reklaamiga uus Kesknädal juba jõudnud.

Sotsiaalmeedias levinud reklaami Korbi sõnul erakond ei tellinud, postituse mõte olevat olnud anda inimestele märku, et uus ajaleht on välja tulnud. Õnnetu reklaam oli tema sõnul lihtsalt pildile jäänud.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: