Helme ERR-ile: uueks ministriks saab Raul Siem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1587116160000 | amCalendar}}
Foto: Rae valla veebileht

EKRE esimees ja siseminister Mart Helme kinnitas ERR-ile, et esitab uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks oma nõuniku Raul Siemi.

Helme ütles, et Siem on juba kohtunud ka peaminister Jüri Ratasega, kes viib Kadriorgu paberi Kaimar Karu lahkumise ja Siemi ametisse asumise kohta.

"Raul Siem on läbiproovitud inimene, tal on pikk poliitiline kogemus, pikk staaž erakonnas ja ta on inimene, keda ma läbi ja lõhki usaldan," ütles Mart Helme.

Juurataustaga siseministri nõunik Raul Siem on ka EKRE esindaja Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonis (ERJK).

5. juunil 1973 sündinud Siem on EKRE liige alates 2. augustist 2016. Ta oli 2017. aasta kohalikel valimistel EKRE esinumber Rae vallas. Siem sai 164 häält ja osutus valituks Rae vallavolikogusse. 

Reede ennelõunal teatas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar karu, et EKRE esimees Mart Helme on otsustanud ta ministriametist tagasi kutsuda. Karu ei olnud EKRE liige.  

Peaminister Jüri Ratas (KE) kinnitas ERR-ile, et kohtus Raul Siemiga ja teeb reedel presidendile ettepaneku Karu ametist vabastada ja nimetada uueks ministriks Raul Siem. Ratase hinnangul on Siem väärikas kandidaat.

Raul Siem on jurist ja ettevõtja, kes on üle 20 aasta tegutsenud tippjuhtimise ja õigusvaldkonnas. Ta on ekspert tsiviilõiguse, maksuõiguse, tolliõiguse ja andmekaitse alal. Ta on olnud tegev nii uute transiidikoridoride, tehaste kui ka mitmete riiklikult oluliste IT-projektide juures.

Raul Siem on abielus ja tal on kolm last.

Siem: Helme tegi ettepaneku paar päeva tagasi

Tulevane väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem ütles reedel "Aktuaalsele kaamerale", et EKRE esimees Mart Helme tegi talle ettepaneku ministrikohale asuda paar päeva tagasi, kuid juttu oli sellest ka varem.

Pikka mõtlemisaega Siem enda sõnul ei vajanud. "Ma arvan, et üks asi on valmisolek ja teine asi on väljakutse, eriti veel käesoleval ajal: millises seisus me riik on, majandus on. Ma arvan, et see on väljakutse, mis on väga vastutusrikas," lausus ta.

Presidendil on aega kolm päeva

Presidendi kantseleist öeldi ERR-ile, et kui peaminister Jüri Rataselt ettepanek laekub, siis on riigipeal kolm päeva aega otsustada.

"Kindlasti soovib president Kaljulaid kohtuda nii peaministri kui uue ministrikandidaadiga," teatati kantseleist.

Toimetaja: Urmet Kook, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: