Ööpäevaga lisandus üks positiivne test, suri kaks inimest

Foto: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 743 SARS-CoV-2 viiruse testi, millest ainult üks test ehk 0,1 protsenti osutus positiivseks, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmete järgi elab positiivse testi andnud inimene Pärnu linnas.

Eelmise ööpäeva jooksul surid Ida-Virumaa keskhaiglas ravil olnud 82-aastane naine ja Pärnu haiglas olnud 80-aastane mees. Kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 55 inimese elu.

3. mai hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 75 inimest, mis on ühe võrra rohkem kui päev varem.

Haiglaravil olevatest patsientidest on seitse juhitaval hingamisel, mis on sama arv kui päev varem.

Pühapäeva seisuga on haiglast koju saadetud 247 inimest, lõpetatud 259 haigusjuhtu. 

Eestis on kokku tehtud 55 206 esmast testi, nendest 1 700 ehk 3,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Eriolukord seoses koroonaviiruse leviku piiramisega kestab Eestis 17. maini. Eriolukorra ajal kehtib avalikus kohas viibimisel 2+2 reegel: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Keelatud on kõik avalikud kogunemised, kinoseansid, üritused ööklubides, etendused, kontserdid ja konverentsid ning spordi- ja liikumisüritused. Samuti on keelatud muuseumide ja muude näitusasutuste külastamine.

Viibimiskeeld kehtib avalikuks kasutamiseks mõeldud spordisaalides, jõusaalides, saunades, spaades, spordiklubides, basseinides, veekeskustes, ujulates, päevakeskustes, kasiinodes ja mänguautomaatide saalides, vesipiibukohvikutes, meelelahutus- ja lõbustusasutustes ja laste mängutubades.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: