Reedest saab saarte ja mandri vahel vabalt liikuda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1588866240000 | amCalendar}}
Foto: Margus Muld/ERR

Kuna saarte ja mandri vahelise liikumise järk-järgult avamine ei ole toonud kaasa olukorra halvenemist, siis otsustas eriolukorra valitsuskomisjon lubada kõigil saarte ja mandri vahel vabalt liikuda alates reedest, 8. maist.

Valitsuskomisjoni otsusest teatas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedia vahendusel.

Seejuures jäävad kehtima reeglid, mis kaitsevad viiruse eest. "See tähendab, et kui minna ilusaid ja kevadisi saari vaatama, siis ikka ainult tervena, 2+2 reeglile kohaselt ning järgides hügieeni," kirjutas Ratas.

Praegu kehtiva korra järgi tohivad saarte ja mandri vahel liikuda vaid need, kellel on saartel sissekirjutus või lisa-aadress ning senise plaani järgi kadunuks piirangud 18. maist.

Ratas tõdes juba neljapäeva päeval enne valitsuskomisjoni arutelu, et sissekirjutus saartele ning lisa-aadressi märkimine on märgatavalt inimeste poolt kasvanud, millega on inimesed tekitanud juba praegu endale õiguse sõita saartele. Sellest tulenevalt on muutumas ka politsei- ja piirivalveameti töö sadamates mõttetuks ja naeruväärseks.

TS Laevad teatas, et liikumispiirangute kaotamise kõrval avatakse reedest parvlaevadel ka reisijate salongid ning alustatakse toitlustamise pakkumist.

"Tulime vastu saarte kriisikomisjonide ja kogukondade ootustele ning lubame TS Laevadel alates 8.maist avada ka reisijate salongid. Siiski tuleb arvestada, et salongides kehtivad esialgu reeglid ja piirangud, mis kaitsevad meid viiruse leviku eest. Panen kõikidele reisijatele südamele, et endiselt tuleb järgida 2+2 reeglit ja hügieenisoovitusi," märkis minister Aas.

TS Laevade teatel on nad kasutusele võtnud mitmed meetmed, et tagada reisijate ohutus ja turvalisus. Salongidesse on paigaldatud sildid, mis tuletavad meelde 2+2 reeglit, tavapärase koristuse kõrval on tihendatud erinevate pindade desinfitseerimist, tagatud on piisavad desovahendid nii autotekil, reisijate salongis kui ka meeskonna ruumides. Vähendamaks kontakte inimeste vahel toimub pardapoes ja kohvikus ühesuunaline liikumine, toitlustajad pakuvad ka kaasaostu ning lastetoad jäävad veel suletuks.

Piirangud saarte ja mandri vahel kehtestati eriolukorra juhi Jüri Ratase 14. märtsi korraldusega, et tõkestada koroonaviiruse levikut.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: