Politsei ja mupo jälgivad 9. mail pronkssõduri juures distantsi hoidmist

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Kuigi politsei ja Tallinna linnapea kutsuvad inimesi 9. mail pronkssõduri juurde mitte minema, on oodata, et mõned seda siiski teevad. Politsei plaanib koostöös mupo ja terviseametiga laupäeval pronkssõduri juures jälgida, et inimesed hoiaksid üksteisest kahemeetrist distantsi.

Põhja prefekt Kristian Jaani ütles "Aktuaalsele kaamerale", et on kindel, et vaatamata vastupidistele soovitusetele lähevad inimesed 9. mail Tallinna Siselinna kalmistule pronkssõduri juurde lilli viima. Eelmisel aastal käis tema sõnul seal neid päeva jooksul 20 000.

Kuigi lilli viidi monumendi juurde juba neljapäeval, prognoosib ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, et pronkssõduri juurde minnakse ka 9. mail.

"Vaatamata sellele, et praegu on tekkinud selline positiivne emotsionaalne foon - hea ilm, leevendused ja suhteliselt optimistlik nakatunute statistika -, me siiski ei saa lubada, et inimesed tuleksid monumendi juurde," ütles linnapea.

Kuigi Eestis kehtib eriolukord ning nakatumisoht on endiselt olemas, ei saa politsei keelata inimestel pronkssõduri juurde minna.

"Avalikud kogunemised on keelatud läbi selle, kui keegi hakkab neid organiseerima ehk organiseeritult avalik koosolek, organiseeritult avalik üritus. Kui inimesed ise tahavad minna kuskile, siis on oluline see, et peeatkse kinni 2+2 reeglist," selgitas Jaani.

Tema sõnul on oluline, et pronkssõduri juurde ei läheks eakad. Politsei on eriolukorra ajal väljas kaks korda suuremas koosseisus kui tavaliselt ning kavatseb seda teha ka laupäeval.

"Me oleme terviseametiga kokku leppinud, et me oleme valmis kohapeal inimestele selgitama - veelkord selgitama -, miks on see 2+2 reegel üldse ellu kutsutud," ütles prefekt.

Kõlvart lisas, et kohapeal jälgib reeglite täitmist ka munitsipaalpolitsei.

Kõlvarti sõnul võiks inimesed kalmistule minemise asemel veterane toetada. "Sel aastal käib väga aktiivne heategevuskampaania, inimesed osalevad ja see on ka minu arvates kõige õigem viis, kuidas eakaid inimesi toetada," ütles ta.

Kõlvart lisas, et suure rahvamassi kogunemine võib kogu riigi ohtu seada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: