Züleyxa Izmailova: ilmselt ühinevad erakonnad, et vältida likvideerimist

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova
Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond ühinevad, sest mõlemal erakonnal on püsimajäämise sooviga kiire, leiab võistleva erakonna juht Züleyxa Izmailova.

Eestimaa Roheliste Erakonna esimees Züleyxa Izmailova ütles ERR-ile, et rohelised jätkavad suhtlemist ja läbirääkimisi Vabaerakonna ja Elurikkuse Erakonnaga, sest erakondade maailmavaated kattuvad teatud punktides.

"Mõlema erakonna liikmeskond on väikese arvuga, kui see langeb alla 500, siis asutakse erakondi likvideerima. Erakonnad on otsustanud kiiresti siis ise ennast n-ö likvideerida," ütles Izmailova.

Izmailova ütles, et varem pole uue erakonna loomine samade inimestega erilist tulemuslikkust näidanud.

"Eks see oleneb nendest inimestest, kes sellesse hakkavad oma energiat panema, kui sealt uut kvaliteeti ei tule, siis ma ei usu, et järjekordse uue erakonna loomine abiks on," ütles roheliste esimees.

Ühiseid seisukohti jagavad erakonnad Izmailova sõnul otsedemokraatia, kogukondade kaasamise ja keskkonnaküsimustes. Samas tõi Izmailova välja, et Vabaerakond on toetanud karusloomade kasvatuste pidamist, kuid roheliste jaoks ei ole see aktsepteeritav.

Eestimaa Rohelistel on 25. mai seisuga 953 liiget, Elurikkuse Erakonnal 528 ja Vabaerakonnal 508 liiget.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: