Trump ähvardas sotsiaalmeediat sulgemisega

Donald Trump.
Donald Trump. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Evan Vucci

USA president Donald Trump ähvardas sulgeda sotsiaalmeediaplatvormid pärast seda, kui Twitter oli süüdistanud riigipead valeväidete esitamises kahes oma postituses.

Twitter kritiseeris kahte säutsu, milles president väitis, et posti teel hääletamine viib novembrikuistel presidendivalimistel pettuseni. 

Trumpi säutsude all jagas USA sotsiaalmeediafirma linki "Kontrolli fakte posti teel hääletamise kohta".

Trump vastas sellele, kirjutades: "Vabariiklased tunnevad, et sotsiaalmeediaplatvormid vaigistavad konservatiivseid hääli täielikult. Me hakkame neid karmilt reguleerima või sulgema, enne kui me saame lubada sel juhtuda."

Seejärel kordas Trump oma süüdistusi: "Me ei saa lubada meie riigis juurduda ulatuslikul posti teel hääletamisel. See oleks kaootiline petmine, häälte võltsimine ja varastamine. Kes petab kõige rohkem, võidab. Samuti, sotsiaalmeedia. Muutke oma käitumist, kohe!"

Riigipea süüdistas sotsiaalmeediat ka viimastesse presidendivalimistesse sekkumises: "me nägime, mis nad üritasid teha ja ebaõnnestunult 2016. aastal".  

Twitter teatas, et Trumpi säutsud väitsid ekslikult, et posti teel hääletamine viib pettusteni valimistel. 

"Faktikontrollijad ütlevad, et asitõendid, mis tõestavad posti teel hääletamise ja valimispettuse seost, puuduvad."

Trumpi California osariigile suunatud säutsudes väideti ekslikult, et kõigile osariigi elanikele saadetakse valimissedelid, kuid tegelikult saadetakse need vaid registreeritud hääletajatele, teatas Twitter. 

Sotsiaalmeediafirma väitel rikkusid Trumpi postitused Twitteri uuendatud kasutuseeskirju.

"Avaliku arutelu hüvangu nimel on meie eesmärk muuta lihtsaks usaldusväärse teabe leidmine Twitteris ja piirata potentsiaalselt kahjuliku ja eksitava sisu levikut," teatas Twitter muudatuste väljakuulutamise ajal.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: