USA suhtlusvõrgustik Twitter liigitas kaks presidendi postitust eksitavaks

Donald Trump Valges Majas.
Donald Trump Valges Majas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA suhtlusvõrgustik Twitter liigitas teisipäeval esmakordselt eksitavaks kaks president Donald Trumpi postitust. Trump leiab, et tegu on sekkumisega sügisel toimuvatesse valimistesse ja sõnavabadusse.

Trumpi väljendas neis postitustes muret, et posti teel toimuv hääletamine tooks kaasa valimispettused.

Twitter pani postituste alla teatise, mis sisaldas linki posti teel hääletamisega seotud faktide kohta ja tõi välja telekanali CNN ja ajalehe Washington Posti viited asjatundjatele, kelle hinnangul on taoline hääletamine harva seotud pettusega.

Trump on korduvalt mõlemaid meediakanaleid süüdistanud poliitilises kallutatuses ning tõepoolest on tegemist tema ja tema administratsiooni aktiivsete kriitikutega.

"Twitter tegeleb nüüd 2020. aasta presidendivalimistesse sekkumisega. Twitter on lämmatamas sõnavabadust ja presidendina ei luba ma sellel juhtuda!" kirjutas Trump nüüd.

Demokraatide poliitikud ja nende toetajad ning ka mitmed ajakirjanikud on korduvalt nõudnud, et Twitter sekkuks Trumpi postitustesse, mis nende hinnangul ei vasta tõele. Twitter on Trumpi peamine kommunikatsioonikanal.

Suured sotsiaalmeediaettevõtted nagu Facebook ja Google, aga ka Twitter on vastavalt vajadusele end esitanud neutraalsete platvormidena kolmandate osapoolte sisule, kuhu nad ajakirjandusväljaannete viisil ei sekku, kuid samas on iga aastaga asunud järjest enam ilmuvat sisu toimetama ja valima.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: