Mustamäe elanikke teenindab vaid üks postkontor

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Posti sorteerimiskeskus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäevast lõpetas tegevuse Tallinnas Mustamäel Magistrali kaubanduskeskuses asunud Omniva postkontor, mis teenindas suurt piirkonda. Linnaosavalitsus tegutseb aga selle nimel, et Mustamäele jääks siiski kaks postkontorit.

Olgugi, et Magistrali keskuses oli tegemist hea asukohaga ja ühistranspordiga mugavalt ligipääsetava postkontoriga, viib Omniva selle üle Mustika keskusesse ehk ühendab kaks postkontorit.

Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ütles, et linnaosa valitsus sai asjast teada alles siis, kui Omniva ja Magistrali keskus olid omavahelise lepingu lõpetanud. Omniva sõnul mitme asja kokkulangemisel. Umbes samal ajal andis väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem Eesti Postile ehk Omniva kaubamärgi omanikule korralduse peatamaks postiasutuste sulgemised, sealhulgas juba algatatud sulgemised. Lauri Laats ütles, et üks postkontor terve linnaosa peale on vähe.

"Me oleme vahepeal saanud ka Eesti Posti juhtkonnaga kokku ja saanud tagasisidet ministrilt. Mõlemad on seisukohal, et Mustamäele peaks jääma kaks postkontorit," ütles Laats.

"Ja võib-olla ma selgitan, mispärast kaks. Meil elab palju inimesi, üle 65 000. Magistrali postkontor teenindas kohalikke inimesi, aga see teine, mis asub Mustika keskuses, on nn. transiitkontor. Ta asub Tammsaare teel. Loomulikult nii Õismäe kui Lasnamäe inimesed, kes liiguvad tööasjus edasi-tagasi, külastavad ka Mustika keskust."

Mustika keskusesse saab aga peamiselt autoga, sest ühistranpsordipeatused on kaugel ja keskusesse pääsemiseks tuleb ületada tiheda liiklusega tänavad. Kuna Omniva ei suutnud Magistrali keskuses kontorit taastada, otsitakse uusi võimalusi. Variante on kaalumisel mitu, mistõttu Ominiva praegu kommentaari anda ei soovi. Küll ütles Lauri Laats, et üks mõte on vana Kännu Kuke kompleks.

"Ma tean, et Eesti Posti esindajad on seal haldajaga juba ka kokku saanud ja loomulikult vaatavad nad ka teisi kohti," sõnas Laats.

Paraku pole pakutavad ruumid kõige paremas korras ja nõuavad suuremat remonti, tõdes linnaosavanem. Tema sõnul muid alternatiive praegu ei paista.

"Lõpplahendust veel ei ole. See, et selline asi üldse juhtus, tekitab väga palju küsimärke. Miks üldse kaaluti selle kontori kinnipanekut ja miks Mustamäe linnaosavalitsus sai asjast teada alles siis, kui leping oli üles öeldud."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: