ÜRO: USA protestid viitavad pikaajalisele rassilisele ebavõrdsusele

Protest USA-s Denveris.
Protest USA-s Denveris. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Alyson McClaran

George Floydi surma tõttu puhkenud protestid USA-s rõhutavad teise nahavärviga inimeste vastu suunatud politseivägivalda ning ajaloolist ebavõrdsuset ligipääsul tervishoiule, haridusele ja töökohtadele riigis, tõdes ÜRO inimõigusjuht Michelle Bachelet.

Bachelet ütles pressiteate vahendusel, et COVID-19 pandeemial on laastav mõju Aafrika päritolu inimestele ja rahvusvähemustele Brasiilias, Suurbritannias, Prantsusmaal ja USA-s, vahendas Reuters.

Bachelet' sõnul tuleks parandada rassilisse ja rahvusvähemusse kuulutvate inimete ligipääsu koroonaviiruse testimisele ja tervishoiule.

"Viirus paljastab endeemilise ebavõrdsuse, mida on liiga pikalt ignoreeritud. USA-s rõhutavad George Floydi tapmisest vallandunud protestid mitte ainult politseivägivalda värviliste inimeste vastu, vaid ka ebavõrdsust tervishoius, hariduses, tööhõives ja endeemilist rassilist diskrimineerimist," ütles Bachelet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: