Hongkong võttis Hiina nõutud hümniseaduse vastu

Hiina Rahvavabariigi (vasakul) ja Hongkongi (paremal) lipp.
Hiina Rahvavabariigi (vasakul) ja Hongkongi (paremal) lipp. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS / CARLOS GARCIA RAWLINS

Hiina poolautonoomse Hongkongi seadusandlik kogu võttis neljapäeval vastu seaduse, mis keelab Hiina riigihümni solvamise.

Seadus kohustab õpetama Hongkongi alg- ja põhikooli õpilastele Hiina Rahvavabariigi hümni ning selle ajalugu. Samuti ähvardab 50 000 Hongkongi dollari (umbes 6000 euro) suurune trahv ja kuni kolmeaastane vanglakaristus hümni halvustajaid.

Seni on kommunistliku Hiina hümni näiteks jalgpallimängude eel maha karjutud ning selle asemel on mõnikord hoopis hakatud laulma "Glory to Hong Kong", mis on saanud demokraatiameelsete meeleavaldajate võitluslauluks.

Eelnõu poolt hääletas 41 rahvaesindajat ja vastu vaid üks. Demokraatiameelne fraktsioon keeldus hääletamast ja hõikus seadust taunivaid avaldusi. Esinduskogus enamuses olevad Pekingi-meelsed saadikud olid eelnevalt kõik demokraatide parandusettepanekud tagasi lükanud.

Seaduse peab jõustumiseks allkirjastama Hongkongi liider Carrie Lam.

Otsus võeti vastu samal päeval, kui 31. aastat tagasi surusid Hiina relvajõud Pekingis Tiananmeni väljakul veriselt maha demokraatiat nõudnud tudengite meeleavalduse. Tavaliselt on Hongkongis aastapäeva meenutatud mälestusüritustega kesklinnas Victoria pargis, kuid tänavu keelas politsei selle ära, viidates koroonaviiruse nakkusohule.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: