Sotsid esitasid 50 000 muudatusettepanekut ERJK likvideerimise eelnõule

{{1591695420000 | amCalendar}}
Foto: Tiina Jaakson/ERR

Sotsiaaldemokraatlik Erakond esitas ERJK likvideerimise eelnõule 50 000 muudatusettepanekut, et takistada selle eelnõu vastu võtmist.

"Päris palju jah. Me esitasime väga suure koguse," kinnitas fraktsiooni liige Kalvi Kõva. "Iseenesest mõista on need muudatusettepanekud tehtud selleks, et seda seaduseelnõud siin riigikogus ei menetletaks," lisas ta.

Sotsiaaldemokraatide esimees Indrek Saar ütles ERR-ile, et sotsid kavatsevad kasutada opositsiooni võimalust obstruktsiooniks ehk blokeerida see seaduseelnõuga.

Saar ütles, et seda seaduseelnõud ei olegi võimalik parandada. "Erakondade rahastamise järelevalvet ja reegleid on kindlasti võimalik paremaks teha, aga seda ei saa teha järelevalve komisjoni kaotades," ütles ta.

ERR-i ajakirjanik pildistas sotside esimeest Indrek Saart ja Katri Raiki suure paberihunniku taustal, mis pole aga muudatusettepanekud, vaid tühjad paberid illustreerimaks, kui palju muudatusettepanekuid arvuliselt oleks. Muudatusettepanekud esitatakse elektroonselt.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond teatas teisipäeva hommikul, et tutvustavad tegevuskava, mis ei lase Keskerakonnal, EKRE-l ja Isamaal teha teoks oma küünilist ERJK likvideerimise plaani.

"Me ei lepi Keskerakonna ega ühegi teise erakonna katsetega pääseda võimu kuritarvitades vastutusest. Vastupidi, tuleb teha kõik selleks, et raha võim poliitikas väheneks," ütles Indrek Saar.

Mölder: sisulise arutelu asemel hakkasid sotsid lahmima

Keskerakonda kuuluv poliitik Tõnis Mölder ütles Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) likvideerimise eelnõule tehtud 50 000 muudatusettepanekut kommenteerides, et sotside käik näitas selgelt kui meeleheitel nad on.

"Sotsiaaldemokraadid toovad alati esile konstruktiivse arutelu vajalikkust ning selle poolt on kahtlemata ka koalitsioonierakonnad. Paraku näitasid sotsid oma tänase jabura aktsiooniga, ainult seda, kuivõrd oluline on nende jaoks endise ministri ja parteikaaslase Liisa Oviiri kallihinnaline ERJK esimehe ametikoht," ütles Mölder, lisades, et ilmselt on sotsid selle eelnõu tagasipööramise nimel valmis kõigeks.

Mölder leiab, et sisutühja tegevuskava asemel läksid sotsid püüdma poliitilist punktivõitu. "Suurte paberihunnikutega laual said sotsid küll tähelepanu, kuid tegelikult pole Exceli ja Wordi programmide abil koostatud muudatused tegelikult ju sisulised. Veelgi enam  – enamik neist pole isegi muudatusettepanekuteks formuleeritud," ütles Mölder.

"Kordan veel kord. Erakondade rahaasjade kohta peab olema ülevaade, küll aga ei pea me mõistlikuks, et järelevalvet enda rahastamise üle teevad erakonnad ise. Riigikontroll on täna sõltumatu organ, mis on pälvinud ka rahva suure usalduse," ütles Mölder.

Ta lisas, et tänase sammuga kinnitasid sotsid veelgi enam, et nad ei usalda riigikontrolli.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: