Hongkongi protestilaine aastapäeval tulid tänavatele tuhanded inimesed

Demokraatiameelsed meeleavaldajad.
Demokraatiameelsed meeleavaldajad. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Tyrone Siu

Hongkongis avaldasid teisipäeva õhtul võimude keeldu trotsides meelt tuhanded inimesed, et tähistada aasta möödumist demokraatiameelse protestide algusest.

Mullu 9. juunil puhkesid Hongkongis seitse kuud väldanud meeleavaldused Hiina erihalduspiirkonna vabaduste piiramise vastu. 

Sellega kaasnesid kokkupõrked Pekingi-vastaste meeleavaldajate ja Hiina-meelsete politseinike vahel. Toonased protestid käivitas eelnõu, mis võimaldanuks inimeste väljaandmist Hiinale. Nüüd ollakse tänavatel seoses Hiinas heakskiidu saanud julgeolekuseadusega, mis võimaldab jõustada keeldu teisitimõtlemisele ja sammudele, mida Hiina keskvalitsus peab riigivastasteks.

Hongkongis kehtestatud viirusetõrjemeetmed keelavad enam kui kaheksa inimese kogunemise avalikus kohas. 

Teisipäeva õhtul kogunes linna keskuses meelt avaldama mitu tuhat inimest. Aktsiooni ajas laiali Hongkongi märulipolitsei, kes pidas ka teadete  kümneid isikuid kinni. 

Mulluste meeleavalduste korraldajad kutsusid valitsust tühistama pandeemia tõttu kehtestatud piiranguid praeguseks ametlikel andmetel valdavalt nakkusevabas linnas. 

Hongkongi Hiina-meelne liider Carrie Lam kutsus protestiaktsioone aga lõpetama: "Hongkong ei saa lubada endale sellist kaost." Hongkonglased peavad tõestama, et on "mõistlikud Hiina Rahvavabariigi kodanikud", kui nad ei taha oma vabadustest ja autonoomiast ilma jääda, lisas ta. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: