Seeder: Isamaa lahendused jäävad äärmuslike valikute varju

Helir-Valdor Seeder.
Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles Isamaa madalat reitingut kommenteerides, et Isamaa lahendused ühiskonna arendamisel jäävad tihti äärmuslike valikute varju ja ei torka silma.

"See on vast see põhjus, miks erakonnad, kes ajavad tasakaalukamat poliitikat ja ei ole ühes või teises äärmuses või ei tee väga reljeefseid avaldusi, jäävad valimiste vahelisel perioodil küsitlustes võib-olla tahaplaanile," ütles Seeder ERR-ile.

Seeder panustab tavapäraselt sellele, et kui valimised lähenevad, siis Isamaa reiting hakkab kasvama. "Nii see on olnud ja küllap on ka tulevikus," ütles Seeder.

"Kui valija läheb ikkagi valimiskasti taha, siis ma arvan, et ta soovib just sellist tasakaalukat ja läbimõeldud poliitikat ellu viia," sõnas Seeder.

Seeder ütles, et toetusnumbrite küsitlused ei kajasta seda olukorda, mis valimispäeval toimuma hakkab.

"Neid ei maksa väga tõsiselt võtta, neid tehakse erinevate firmade poolt erinevate metoodikate alusel ja nad ei kajasta erakondade ja konkreetsete kandidaatide toetust valimisolukorras," ütles Seeder.

Seeder märkis, et Isamaa ei ole kunagi oma poliitikat seadnud üles sellel eesmärgil, kuidas jooksvalt erakonna reiting oleks kõrgem, vaid tegelenud nende probleemidega, mis ühiskonnas on vajalikud ja kui on vaja olnud siis langetanud ka ebapopulaarseid otsuseid.

Seeder ütles, et Isamaa ei paku sageli must-valgeid lahendusi ühiskonna arendamisel ja see lähenemine jääb tihti äärmuslikemate valikute vahele ning varju.

Valitsusse kuuluva Isamaa toetus langes juunis valimiskünnise alla jäävale kolmele protsendile, selgus Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest tuhande vastajaga küsitlusest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: