Registreeritud töötute arv kasvas nädalaga protsendi võrra

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Töötukassa kontor. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Pühapäevase seisuga oli töötukassas töötuna arvel 51 342 inimest ja registreeritud töötuse määr oli 7,9 protsenti. Registreeritud töötute arv on nädalaga kasvanud 512 inimese ehk ühe protsendi võrra. Kuuga on registreeritud töötute arv suurenenud kolm protsenti.

Enim registreeriti eelmisel nädalal uusi töötuid, kelle viimane töökogemus oli kaubanduses, klienditeenindus ja toitlustuse, majutuse ning ürituste korraldus valdkonnas. Neile järgnesid ehitus, puhastusteenindus, majapidamine ning muu tööstuse ja tootmise valdkonnad.

Eelmisel nädalal lisandunud uutest registreeritud töötutest 25 protsenti olid oma viimaselt töökohalt koondatud. Koondatute osakaal võrreldes üle-eelmise nädalaga veidi suurenes, toona oli see 22 protsenti.

Registreeritud töötuse määr oli pühapäevase seisuga kõrgeim ehk 13,1 protsenti Ida-Virumaal ja madalaim ehk 4,5 protsenti Hiiumaal.

Eelmisel nädalal esitati töötukassale neli kollektiivse koondamise teadet, mille alusel plaanitakse koondada 102 inimest. Seda on ligikaudu kaks korda rohkem kui üle-eelmisel nädalal. Koondamisteate alusel koondatavaid oli siiski jooksval kuul vähem kui eelmise kuu samal perioodil.

Kokku oli esmaspäeva hommikuse seisuga määratud hüvitist 17 403 asutuse 136 521 töötajale, sealhulgas 27 648 inimest on saanud hüvitist ühe kuu eest ning 108 873 inimest on saanud hüvitist kahe kuu eest. Määratud hüvitiste kogukulu on 231 miljonit eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: