Valge Maja: Trumpi ei informeeritud väidetava Vene pearaha kohta

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com / Chris Kleponis

USA presidenti Donald Trumpi ei briifitud luureinfo kohta, mille järgi Vene luure pakkus väidetavalt Talibaniga seotud võitlejatele tasu USA sõdurite tapmise eest Afganistanis, teatas Valge Maja laupäeval.

"Ei presidenti ega asepresidenti ei informeeritud väidetava Vene pearaha informatsiooni kohta," ütles Valge Maja pressiesindaja Kayleigh McEnany. 

"See ei ütle midagi väidetava luureinfo tõsiseltvõetavuse kohta, vaid The New York Timesi loo kohta, mis eksitavalt viitas, et president Trumpi briifiti selles küsimuses," lisas ta. 

Trump on astunud oma ametiajal samme USA sõdurite äratoomiseks Afganistanist. 

Taliban on The New York Timesis ilmunud väited tagasi lükanud ning teatas, et enamus surmajuhtumeid USA vägede seas on põhjustanud isetehtud lõhkekehade plahvatused.  

Ka Venemaa lükkas väited tagasi. Selle saatkond Washintonis kirjutas Twitteris, et tegemist on "alusetute ja anonüümsete süüdistustega", mis on juba viinud tapmisähvardusteni Vene saatkondade personali vastu Washingtonis ja Londonis. 

The New York Times kirjutas reedel, et Ühendriikide luureagentuurid on jõudnud järeldusele, et väidetavalt Venemaa sõjaväeluurega GRU seotud Vene sõjaväeline üksus pakkus Talibaniga seotud mässulistele raha USA juhitavate koalitsioonivägede sõdurite tapmise eest Afganistanis.

Väidetav pearah andis mässulistele täiendava põhjuse rünnata USA sõdureid.

Tundmatuks jääda soovinud allikaid tsiteerinud mõjukas päevaleht märkis, et Trumpi briifiti luureraportist märtsis, ent ta pole otsustanud, kuidas sellele reageerida.

Raporti kohaselt olid mässulised kogunud pearaha, ent on ebaselge, kas sellega seoses kahtlustatakse ka konkreetseid USA sõdurite tapmisi.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: