Kasvanud palgakulud viisid rahvusooper Estonia tulemi ligi miljoniga miinusesse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rahvusooper Estonia. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tunamullu oli rahvusooper Estonia tulem üle 16 000 euro, möödunud aastal viisid kasvanud palgakulud ja langenud riigieelarveline toetus rahvusooperi tulemi 960 000 euroga negatiivseks.

Estonia käive kasvas mullu suisa 10 protsenti 5,3 miljoni euroni. Käibest moodustas 2,8 miljonit eurot piletimüügi tulu, mis kasvas aastaga veidi üle nelja protsendi, selgub rahvusooperi majandusaasta aruandest.

Samuti kasvas ka käive teatri baarides ja kohvikutes, mis kerkis 22 protsendi võrra 1,3 miljoni euroni. Mullu teenindati neis ürituste raames ligi 53 400 külastajat, Estonia teatel on jätkuvalt tõusuteel vaheajatellimuste arv.

Rahvusooperi eelarvest moodustas riigi tegevustoetus kokku pea 63 protsenti ehk 9,3 miljonit eurot, mis on protsendi võrra vähem kui aasta varem.

Negatiivse tulemi taga on eelneva aastaga võrreldes tööjõukulude kasv. Nimelt kerkisid tööjõukulud aastaga 10,8 miljonilt eurolt 11,7 miljoni euroni.

Rahvusooperi koosseisuline töötajate arv langes aastaga 23 inimese võrra 453 töötajale, taandatuna täistööajale töötas rahvusooperis 430 töötajat, mis on nelja võrra rohkem kui aasta varem.

Möödunud aastal toimus Estonias kokku 400 etendust ja kontserti, mida oli 12 võrra vähem kui aasta varem. Nendest 60 olid ooperi-, 130 balleti- ja 114 operetietendused ning 79 kontserdid. Väljaspool statsionaari toimus 39 etendust ja kontserti ning väljaspool Eestit viis etendust.

Aastaga vähenes rahvusooperi saali täituvus 79 protsendilt 73 protsendile. Edukaimad lavastused olid Estonia teatel mullu ooperitest "Romeo ja Julia", ballettidest "Alice imedemaal", operettidest "Viiuldaja katusel" ja lastemuusikalidest "Pipi Pikksukk".

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: